Ev Aksesuarları

El Yapımı Dekoratif Kapı Süsleri

Doğum günleri, evlilik yıldönümleri, çeşitli özel günlerin yıl dönümleri. Hayatımızın bir kısmı bu özel günler gelmeden daha günler evvel ne yapacağımızı, sevdiklerimize ne alacağımızı düşünmekle geçer. Bunun daha zor olanı ev hediyeleri vardır. Yeni ev alan, yeni bir eve taşınan, evlenen ve yuvan kuran arkadaşlara hediyeler almak gerekir. Bu hediyeleri nelerden seçeceğimize bir türlü karar veremeyiz. Aslında en güzel hediyeler el emeği göz nuru hediyelerdir. Yani hediyenin ne olduğundan çok nasıl hazırlandığı ve ifade ettiği daha önemlidir. El yapımı hediye fikirleri arasında da en kolay, en pratik olanı dekoratif kapı süsleridir. Bu kapı süslerini isterseniz evde kıyıda köşede kalmış el işi kağıtlarını kullanın, isterseniz herhangi bir örgü kıyafetten artan ipleri kullanın, ister örgü örün ister yapıştırın. El yapımı dekoratif kapı süsleri evinizin ana kapısını süslediği gibi çocuklarınızın, bebeklerinizin kapılarını da süsleyebilir.

Yurt dışında cadılar bayramı en meşhur çocuk bayramlarından bir tanesidir. Tüm ülkenin heyecanla beklediği geldiğinde de çeşitli eğlencelerle kutladığı bu bayrama katılanlar, katıldıklarını kapılarına astıkları kapı süsleri ile gösterirler. Yavaş yavaş ülkemizde de kutlanmaya başlanan, farklı partiler ile hayatımıza giren bu bayram için biz de çeşitli kapı süsleri yapmaya başladık. Evdeki artık malzemeler ile yapabileceğiniz kapı süslerinde istediğiniz temayı kullanabilirsiniz. Isterseniz çocuk bayramı, isterseniz cadılar bayramı, isterseniz anneler günü yani kısacası aklınıza gelebilecek tüm özel günleri kullanabilirsiniz.

Dekoratif kapı süsleri bir tel üzerinde etrafına çeşitli malzemeler dizilerek yapılır. Genel olarak yuvarlak süsler kullanılsa da siz dikey, dikdörtgen versiyonlarını da hazırlayabilirsiniz. Kare kapı süsleri de son zamanların yükselen trendlerinden bir tanesidir. Sert bir karton zemin üzerine renkli kağıtlar dizerek bu süsü hazırlayabilirsiniz. Bir çocuk veya bebek odası içinse, en güzel fotoğraflarınızı kapı süsü üzerine yerleştirebilirsiniz. Etrafına parlak ipler bağlayarak daha çekici bir hale getirebilirsiniz. Dünyanın çeşitli yerlerinden farklı örnekleri galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir