Genel Dekorasyon

Çalışma Alanı Dekorasyonu Fikirleri

Modern dünyanın iş kavramı da kendisi ile birlikte hızla değişmekte. Artık eskiden insanların yaptığı bir çok işi makineler, robotlar yapıyor. Geleceğe yönelik filmlerde gördüğümüz bir çok şey gerçek olmaya başladı. Robotların kullandığı makinelerin ardından otomatik arabalar da yakında hayatımıza girer. Tabi tüm bu teknoloji ile birlikte iş kavramı, çalışma kavramı ile çalışma alanları kavramı da değişti. Hemen hemen bütün işler iş yerine gitmeden evden de yapılabilir hale geldi. Müthiş bir evden çalışma sektörü ortaya çıktı. Durum böyle olunca biz de evinde kendine harika bir çalışma ortamı yapmak isteyenler için çalışma alanı dekorasyon fikirleri hazırladık. Çalışma alanları sizin verimli çalışabilmeniz, konsantrasyonunuzu kaybetmemeniz için çok önemlidir. Ayrıca evinin çok küçük olduğunu düşünen bu yüzden de kendine verimli, konforlu bir çalışma alanı yapamazmış gibi gelenler için de en küçük alanların bile nasıl verimli kullanılacağını göstermek istedik.

Çalışma alanları siz nerede isterseniz orada olabilir. Eğer dizüstü bilgisayarınızla ekipman olmadan rahatlıkla çalışabliyorsanız her an evin her yerinde çalışabilirsiniz. Ama diyorsanız ki ben sabit bir yerde bir çalışma alanı yaratmak istiyorum o zaman size sabit bir alan oluşturmamız gerekiyor. Çamaşır odalarını, evin giriş kısımlarını veya evin arka kısmında bir verenda varsa eğer onu çalışma alanı haline kolaylıkla getirebilirsiniz. Bu çalışma alanları hem evin diğer ksımlarına göre daha sakin ve sessiz de olur. Çalışma alanları için en önemli konu ışıklandırmadır. Hem sizin dikkatiniz dağılmasını engellemek hem de gözünüz yorulmadan uzun süre çalışabilmenizi sağlamak için ışıklandırmaya dikkat etmek gerekir.

Eskiden beri kullandığımız çalışma masası lambaları veya çalışma lambaları aslında çok verimli aydınlatma tarzları da değilmiş. Işığın sadece bir noktaya odaklandığı kalan kısımların karanlık olduğu odalarda çalışmak çok verimli değilmiş. Daha çok tavana yansıtmalı aynı zamanda sizin çalışma alanınıza ayrı bir yoğunluk veren ışıklandırmalar daha verimli olacaktır. Değişik çalışma alanı dekorasyonları ve örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir