Banyo Dekorasyon

Doğal Taş Banyo Uygulamaları

Birbirinden farklı özelliklere sahip onlarca doğal taş çeşidi çeşitli ev dekorasyonlarında, duvar kaplamalarında kullanılır. En sevdiğiniz renk tonlarında ya da son derece şık bir renk tonunda doğal taş bulmak mümkündür. Uygulandığı alana bir karakter, bir ruh katan bu taşları yemek odalarından en şık salonlarına, mutfaklardan yatak odalarına kadar banyo dahil evin tüm alanlarında kullanabilirsiniz. Sadece tek duvar uygulaması ya da belirlenen bir alan uygulamasının yanında isterseniz tüm duvarları kaplayacak şekilde de uygulamasını yapabilirsiniz. Doğal taş banyo uygulamaları, salon ev mutfaktan sonra en yaygın kullanıma sahip uygulamalar olarak yerini aldı. Her şeyden kolay sıkılanlar, değişikliğe çok uyum sağlayamayanlar için bu tarz ciddi bir dekorasyon çalışmasından önce deneme süresi tavsiye edilir. Beğendiğiniz doğal taş uygulamalarının hemen hemen aynısından kesinlikle bir duvar kağıdı vardır. Bu duvar kağıdını bir süre kulllanarak bu tarz bir değişikliğe hazır olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Banyo dekorlarında taşlar

Banyo dekorasyonunda özellikle de duvar uygulaması olarak taş kullanımı renk uyumu sağlama konusunda dekortörlere büyük rahatlık sunuyor. Rengi ne olursa olsun bu doğal taşlar görünümleri itibariyle tüm dekorasyon tarzlarına rahatlıkla uyum sağlıyorlar. Aklınıza gelebilecek tüm modern ve rustik banyo tarzlarına uygun farklı renk ve özelliklerde taş uygulaması vardır. Doğal taşlar veya doğal görünümlü taşlar çok yönlü görünümleri ile bir çok dekorasyona kolaylıkla uyum sağlayabilirler.

Taş çeşitleri

Doğal taşlar kendi içerisinde onlarca çeşide ayrılırken bir de doğal görünümlü taşlar vardır. Bunlar el yapımı olduğu için renkleri ve şekilleri daha düzgün, daha spesifik olabilir. Isterseniz ışığı direk yansıtan açık renk tonlarında beyaz granit taşlardan tercih edebilirsiniz. Isterseniz siyah, havalı, kendine has bir duruşu olan uygulandığı alandaki tüm ışığı soğurarak ortama loş bir görünüm veren değişik modern taşları deneyebilirsiniz. Antrasit ton dediğimiz koyu renk tonlarındaki taşlar düz, kabartmalı ve şekili olabilir. Tam olarak bir mağara içerisine oyulmuş görünümde olabileceği gibi aynı zamanda mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş modern bir banyo görünümünde de olabilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir