Genel Dekorasyon

Küçük Evlere Dekorasyon Önerileri

Avcılık ve toplayıcılıkla hayatını sürdüren ilk insanların çadır hayatından barakaya, barakalardan sabit evlere onlardan da malikanelere, saraylara, günümüz ihtişamlı modern ev mimarisine uzanan mimari tarihimiz yeniliklere açıktır. Kocaman kapıların, aşırı yüksek tavanların, kocaman pencerelerin geniş geniş odalara açıldığı ferah ev mimarisi zaman içerisinde değeri artan toprak konusu sebebiyle çok farklı yerlere geldi. Özellikle şehir merkezlerinde ve iş merkezlerinin çevresindeki alanlarda, evler bir artı bir ya da stüdyo olarak adlandırılan neredeyse evin tüm odalarının tek bir oda içerisine toplandığı küçücük evler haline geldi. Yalnız yaşamı odak alan modern dünyanın insanları başkarı ile yaşamak ve sosyalleşmek yerine kendi başlarına minik evlerinde yalnız yaşamayı tercih ederler. Küçük evler ve küçük evlere dekorasyon önerileri de tam olarak bu tarz bir hayat tarzı sonucunda ortaya çıkar. Yalnız da yaşasa, günde sadece bir kaç saatini geçirebildikleri bu evlerine geldiklerinde evlerinin temiz, düzenli ve şık olmasını isterler. Dekorasyon ve dekorasypn tüyoları da tam bu noktada devreye girer.

Modern dekorasyonda küçüklük algısı

Küçük evleri küçük küçük eşyalar, aksesuarlar ve süslemeler ile düzenlemek gerekir diye düşünür çoğunluk. Bu çok yanlış bir algıdır.  Küçük evleri döşerken baz alınması gereken düşünce temelde az eşya, olabildiğince az eşya ile döşeme düşüncesidir. Sevdiğiniz her şeyi alıp getirip bir şekilde yer bulup ev içine koymaktansa bunların yerine kocaman bir kaç mobilya yerleştirebilir, odanın havasını daha farklı bir hale getirebilirsiniz. Gereksiz orta sehpaları, fiskos masaları, küçük bir kaç adet yemek masaları gibi detaylar sadece tüm evi olduğundan çok daha küçük gösterir. Sevdikleriniz ile zaman geçirmek için kocaman puf bir koltuk alıp kenarına kocaman bir saksı koyabilirsiniz. Tv ünitesi varsa bunu duvara monte ederek masa üzerine yerleştirmek yerine daha geniş bir alan bırakabilirsiniz. Koltuk veya koltukları duvara yaslamak, açılır kapanır yemek masaları kullanmak bu tarz bir küçük ev dekorasyonu için oldukça faydalı olur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir