Banyo Dekorasyon

Doğal Taş Banyo Modelleri

Suyun hayatımızdaki yeri ve önemi tartışılmaz. Hem fiziksel olarak yani biyolojik olarak su biz, biz suyuz. Vücudumuzun büyük bir kısmının sudan oluşması bizim için suyu vazgeçilmez bir madde yapıyor. Fizyolojik olarak suya olan ihtiyacımızın yanında sosyal anlamda da suya çok büyük bir ihityaç durumu söz konusu. Tüm dinlerde bir şekilde bulunan  ritüeller vardır. Islamiyette namaz kılmadan önce abdest alma, hristiyanlıkla vaftiz olma, budistlik ve hinduizmde de farklı şekillerde vaftiz olma, arınma törenleri vardır. Çok eski zamanlardan beri hayatımızda önemli yeri olan su, aynı zamanda temizlenme açısından da çok büyük bir etkendir. Bir şekilde temizlenme alanlarının oluşturulduğu tarih boyunca çok çeşitli tasarımlar görürüz. Herkes tarafından kullanılan kamu hamamlarından saunalara kadar, havuzlardan şifalı su kaynaklarına kadar hemen hemen her yerde çok çeşitli şekillerde hayatımızda olmuştur. Sosyal imkanların ve ihityaçların değişimi ile de banyo kavramı günümüzdeki modern halini almıştır. Şimdilerde kendimize yaratabileceğimiz en özel alanlardan birinin banyolar olduğunu düşünüyor, bunun için ciddi enerji, ciddi para ve zaman harcıyoruz. Modern banyo kavramında en çok kullanılan dekorasyon malzemesi de doğal taşlar oluyor. Taşların enerjisi, ısısı ve ışığı yansıtma tarzları gerçekten bir banyonun ihityacı olan her şeyi veriyor. Doğal taş banyo modelleri örneklerine geçmeden önce bu taşlardan ve özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.

Değişmeyen bir klasik, mermer taşlarla dekore edilmiş banyo modelleri

Mermer, hem mutfak hem de banyolarda kullanımı asla bırakılmamış bir yapı malzemesidir. Mermere dekorasyon malzemesi demek gerçek bir haksızlık olur çünkü kullanım tarzları ile bu taşlar bulundukları alanların ana malzemelerinden bir tanesidir. Beyaz klasik damarlı mermerlerin yerini çok daha soft bir dokuşunu alan, parlak, değişik renklerdeki mermerler aldı. Özellikle banyolarda koyu renkli, doğal rengi değiştirilebilen tarzlardaki mermerler sıklıkla kullanılmaya başlandı. Mermer banyo dekorasyonunda eğer mermeri duvarlarınızda kullanırsanız, tüm duvarları mermerle kaplarsanız unutmayın ki banyonuz her daim soğuk olacak ısıtsanız bile ısı kolaylıkla kaybolacaktır. Çok sıcak yerlerde bu tarz dekorasyonları tercih edebilirsiniz. Doğal taş banyo uygulamarı yazımız size bu konuda daha fazla bilgi verecektir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir