Ev Tekstili

Bu Yılın Perde Modelleri

Perdeler; evimizin baş dekorasyon ürünüdür. Evdeki tarzımızı yansıtırlar. Yaşam tarzımızla ve mobilyalarımızla bütün görsellik içerisindedirler.

Perde seçimi de bir o kadar önemli bir konu teşkil eder. İşlevi doğru tespit edilmeli, ev içerinde ihityaç olan güneş ışıklarına engel olmamalıdır. Tabiki kullanacak olan evin odası da perde modellerinde değişiklik gösterir.

Günümüzde piyasada birçok perde çeşitleri ve modelleri bulunmaktadır. Bilinen tül, stor, boncuk ve fon kanat perdelerin haricinde ip perdeler, country perde, japon perde ve katlamalı perde modelleri bu yılın trend modelleri arasında.

Hem tarzınızı yansıtan; hem de eviniz şıklık getirecek perde çeşitlerini seçerken mobilyalarınıza uyumu, evin aydınlık oranını göz önünde bulundurmanızda yarar var. Perde modelleri içerisinde boğulmamanız için sizin aklınızda bir fikir oluşturması adına en trend perde modellerini size getirdik.

  •  Tül perdeler;

Bilindik klasik perde modelidir tül perdeler. Yıllarca pencerelerimizde gipürlü, tergal tül perdeler görmeye alışkınız. Bu tül perdeleri tamamlayan saten güneşliklerle birlikte her gittiğiniz evde karşılacağınız bir tarzdı. Artık günümüzde bilindik tül modelleri haricinde keten, ipek ve organze tüllerde kullanılmaya başlandı. Hem renk seçenekleri daha fazla, hem de en büyük problem olan yıkanabilirlik özelliğiyle de işlerimiz artık çok daha kolay.

  • Bilindik fon perdeleri unutun;

Perdelerimizin yanlarına kullanılan saten güneşlikler, kalın kumaşlı, kasvetli kapaklar artık hiç tarz bir görüntü oluşturmuyor. Fon perdeler eskiden mobilyaların rengine uyumlu olarak seçilirdi, pek kumaş ve renk seçeneği yoktu. Şimdiki perde trendi hiç oyle değil. İstediğiniz kumaş ve renkte fon güneşlik kullanmanız mümkün. Dümdüz, pencerelerin iki kenarından inen fon perdeleri de perde aksesuarları ile süslemek, perdelerinizin şıklığına şıklık katacaklar.

  • Yeni perde trendi; stor perde,

Fiyatı, tarzı ve modern görünüşü artık stor perdeleri yeni trend haline getirmiştir. Eskiden ofislerde kullanılan stor perdeler; artık evimizin her yerinde. İster sadece perde olarak kullanın; isterseniz perdenizin arkasında güneşlik olarak kullanın, odanın havasını değiştireceğiniz kesin. Desen ve renk skalası da seçmenizi zorlayacak genişlikte.

  • Evdeki kornişleriniz söküp atın;

Size bilindik kornişli perde modellerinizi hemen çıkartıp atacağınız, odanıza etnik bir hava katacak country tarzı perdeyi tavsiye ediyoruz. Korniş yerine rustikler kullacağınız country perdeleri istediğiniz her alanda kullanmanız mümkün. Düz yerine desenli fonlarla tamamlayacağınız dekorasyonda perde olarak keten tül perdeler odanıza şıklık katacaktır.

  • Uzak Doğu’dan perdelerinize şık bir esinti,

Yeni bir trend perde akımı ise japon perdeler. Dikey perde olarak gözükse de daha geniş ve sabit durması en büyük özelliğidir. Geniş ve yüksek olan camlarınıza çok yakışacak apon perdeleri genellikle hasır ya da ahşap tercih edebilirsiniz. Bol desen ve renk seçenekleri de mevcut.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir