Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

En Şık Çocuk Odası Ranza Modelleri

Çocuk odası modelleri diyince aklıma cıvıl cıvıl dizayn edilmiş, rengarenk odalar gözümüzün önüne gelmektedir. Evdeki çocuk sayısı fazla olunca oda alanını etkin kullanmak önem arz ediyor. Tabi bu alanları da çocuklarımızın oyunlarını oynayabiliceği, derslerini çalışabilecekleri ve hayal güçlerini kullanıp yaratıcılıklarını ortaya koyacakları alanlar yaratmak önemli.

Bu ortamları yaratmak için en çok kullanılan mobilyaların başında ranzalar gelir. İster alan darlığı olsun, ister kullanım şekli olsun ranza; hem çocukların, hem de gençlerin odalarında sık sık kullanılan mobilyalardan biridir. Ayrıca daha çok alan kullanımını sağlaması yanı sıra renkli ve şık cocuk odaları dekore etmek mümkün.

Ranzalar bilindiği üzere 2 yatağın üst üste katlı bir şekilde dizayn edilmiş bir yatak odası mobiyasıdır. Artık dekorasyon ürünü olarak da kullanılan ranza çeşitleri bilindiği üzere çok fazla. Hatta yanında yarattığı alanları daha faydalı olarak kullanmanızı sağlayacak aparatları mevcut.

Verecek olduğumuz örneklerde siz de ihtiyacınız olan ranzayı bulabilir, şık çocuk odaları dekore edebilirsiniz.

  • Ranzanın alt kısmında baza ya da sandık olması

Ranzanın altında baza ya da sandığının bulunması çocuğunuzun fazla eşyalarını koyabiliceğiniz yeni ve korunaklı bir alan oluşmasını sağlacaktır. Hem gizli saklı görünecek, hem de ranzanın şık görünmesini sağlayacaktır.

  • Şık tasarımlı merdiven tasarımları

Bilindik ranza modellerini aklınızdan silin, o bilindik ince, rahatsız ve tehlikeli merdivenleri özellikle. Çocukların üst yatağa çıkmasını kolaylaştıran, düşme tehlikesi az olan merdivenler artık ranzaların vazgeçilmesi. Ayrıca merdiven basamaklarından oluşturulan gizli çekmecelerde yeni kullanım alanları yaratmakta. Hem çocuklarınızın düşme tehlikesini en aza indirecek hem de dağınıklıklarını toplamanızı sağlayacak şık tasarımlara sahip ranzaları tercih edebilirsiniz.

  • Yeni oyun ve çalışma alanları

Çocuklarımıza evin içerisinde oyun alanları yaratmakta zorlanıyoruz. Bu alanları yaratalım ki onlarda hayal güçlerini kullanıp harikalar yaratsınlar. Ahşap ranza modelleri ile çocuklarınıza bu alanları sağlamanız mümkün. Hem çalışma masalarına da alan yaratan ranzaları tercih ettiğiniz zaman oda alanını etkin bir şekilde kullanabileceksiniz.

  • Yataklar ve dolap bir arada

Bir çocuk odasının temel mobilyaları yatak ve dolaptır. Siz de ikisi de bir arada olmasını istemez misiniz? Yeni tasarlanan çocuk ranza modeleri sayesinde hem yatakları, hem de dolapları bir arada sahip olmanız mümkün. Hem odanın alanından faydalanacaksınız; hem de şık, rengarek bir çocuk odasına sahip olacaksınız.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir