Salon Dekorasyonu

Berjer ve Lambaderin Mükemmel Uyumu

 

Berjer dekorasyon önerileri arayan insanların çok büyük bir bölümü en önemli detaylardan bir tanesi olan lambaderi atlıyor. 100 yıl önce berjer dekorasyonu ile uğraşan insanlar genellikle etraflarında bir ışık hüzmesi isterlerdi. Kitaplarını ve gazetelerini okurken bir ışığın etraflarında olmasını isterlerdi. Belki bugünün teknolojisi ile böyle bir ihtiyaca gerek kalmamış olabilir ama şimdi de dekorasyonun çok büyük bir parçası olarak rahatlıkla kullanılabilir. Eğer bir berjer dekorasyon fikri arıyorsanız ilk bakmanız gereken yer blogumuz olacak çünkü size özel olarak hazırladığımız bu rehber içerikle berjer dekorasyonu yaparken doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacağız.

1 – Köşede Kalan Kısımları Doldurun

 

Günümüz ev tipini düşündüğümüzde genellikle cam kenarı ya da uygun bir boşluğa berjer yerleştiriliyor. Oysaki tam köşe yerleri bir berjer köşesidir. İnsanlar bundan 100 sene önce de aynı dekorasyonu uyguluyordu. Ama artık her şey değişti demenize gerek yok berjer hala aynı yerinde kalabilir. O köşesinde, lambaderi ve kitaplığı da yanında bizce mutlu.

 

2 – Eşsiz Pastel Renkleri Tercih Edin

 

Kapalı duvarların ardına yerleştirilmiş pastel renklerdeki berjer ve lambader demek sıcak bir şömine karşısında oturmak demektir. Kış gecesinde şömine karşısında oturmak neyse berjer ve lambaderin de köşede durması ve varsa yanında kitaplığın olması demek harika bir görünüm kazanmak demektir.

 

3 – Çalışma Alanlarına Yakın Olun

 

Mutlaka çalışma alanına yakın olun. Eğer evden çalışıyorsanız bildiğiniz üzere sürekli çalışıyor olmanız gerekebiliyor. Yoğun tempolu günlerde 10 dakika dinlenmek ve bir nefes almak ya da uzanırken bir kitap okumak için mutlaka çalışma alanına yakın olun. İnsanlar çoğu zaman berjerin bir oturma odası ya da salon için uygun olabileceğini düşünüyor. Ancak bu kime göre ve neye göre sorusuna göre değişir. Örneğin bize göre mutlaka diye bir şey yok. Berjer, rahatlamak ve kafa dinlemek için uygundur. Uygun olduğu yer ise mümkünse çalışma odalarıdır. Çalışma odalarında bulunan berjer anlık olarak rahatlama ve dinlenmek için ideal bir tasarım olabilir.

4 – Ofisteki Berjer Ahşap Olmalıdır

 

Yukarıda gördüğünüz berjer modelleri, genellikle ofis yapıları için uygundur. Bir ev için de olabilir ancak genel kullanım alanı kesinlikle bir ofis içindir. Ofis içerisinde sürekli farklı insanların oturma olasılığı yüksektir. Haliyle daha kısa sürede zarar görme ve eskime olasılığı var. Bu sebeple çok dayanıklı, ahşap ve kaliteli bir berjer ile ofisinizin hem dekoratif açıdan güzel görünmesini sağlayabilir hem de berjer masrafınızı 1 yıldan 3 yıla kadar çıkarırsınız. 

5 – Hem Rahat Hem Gösterişli Berjer Tercih Edin

 

Hem rahat hem de gösterişli bir berjer tercih etmek zor gibi görünüyor olabilir. Oysaki satın alırken bir kere oturmanız ve sizi nasıl içerisine kabul ettiğini görmeniz yeterli olur. İnsanlar berjer seçerken çok zorlandığını iddia ediyor olsa da tam aksine berjer seçimi daha basittir. Çünkü tek kişiliktir ve kişi kendisine göre seçimini yapar. Rahatlığı, tasarımı, fiyatı ve ergonomik yapısı bakımından 15 dakika incelemek bir berjer için yeterli bir süredir. (Satın alacağınız berjeri seçtikten sonra incelemek) 

 

6 – Uygun Fiyatlı Berjer Satın Almaya Çalışın

 

Berjer modelleri tek bir parça olmalarına rağmen bazı marka ve modellerde aşırı pahalı olabiliyor. Özellikle ev eşyaları ve dekorasyon markalarında 1 berjer için 5 bin TL ile 10 bin TL aralığında fiyatlar belirlenmiş durumda. Daha yerel firmalarla çalışarak çok daha uygun fiyatlı berjer temin etmek mümkündür. 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir