Banyo Dekorasyon

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banyo dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Banyo dolabı hangi malzemeden olmalı? En iyi banyo dolabı malzemesi hangisidir? Tüm bu soruların cevabı bu yazımızda.

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Banyo dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Banyonuzun büyüklüğü, küçüklüğü banyo dolabı seçiminizde önemlidir. Öncelikle alacağınız dolap banyonuza sığmalı ve mümkünse ferah bir alan da yaratmalıdır. Alacağınız dolap için planlar yaparken kendinize şu soruları sormalısınız:

● Dolabı ne amaçla kullanacaksınız?

● Dolabı koyacağınız alan geniş mi, dar mı? Yüksekliği nasıl?

● Kaç kişi kullanacaksınız? 

● Dolap içerisinde kaç rafa ihtiyacınız var? Rafların derinlikleri, yükseklikleri, genişlikleri nasıl olmalı? 

● Çekmeceye ihtiyacınız var mı?

● Aynalı bir dolap mı istiyorsunuz? Eğer aynalı bir banyo dolabı istiyorsanız, aynanın yüksekliği ne kadar olmalı? 

● Banyonuzun aksesuar ve duvar renklerine uygun hangi renk olmalı? 

● Alacağınız ürün hangi malzemeden olmalı?

Koçtaş banyo dolap modellerini incelemek için : https://www.koctas.com.tr/banyo-dolaplari/c/103003

En İyi Banyo Dolabı Malzemesi Hangisidir?

En iyi banyo dolabı malzemesi hangisidir?

Banyo dolabı için en iyi malzeme MDF’dir. Bu mobilyaların MDF ve sunta malzemesinden olmasını tercih edebilirsiniz. MDF sert bir malzemedir. Suya ve neme dayanıklı banyo dolabı tercih etmek istiyorsanız bu malzemelerden birini tercih etmelisiniz. Bu banyo dolaplarınn üzeri lake boyanarak neme ve suya karşı daha dayanıklı hale getirilebilir. Sunta da MDF kadar dayanıklıdır. Üzerini kaplamak ya da boyamak gerekir. Koruyucu boyalı olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Banyo dolabı fiyatlarını da göz önünde bulundurarak kendinize en uygun dolabı seçebilirsiniz.

Banyo dolabı hangi malzemeden olmalı?

Banyo, nemli ve ıslak bir alan olduğu için fazla hava almayan bu alana göre dayanıklı malzeme seçmelisiniz. Neme ve buhara karşı dayanıklı olmasına dikkat edin. Duşakabininiz varsa eğer, dolabınızın nemden ve buhardan etkilenme olasılığı biraz daha düşer. Ancak yinede etkileneceği için dayanıklı bir malzeme banyo dolabınızın ömrünü uzatır. Eğer banyonuz küçükse öncelikle ölçümleri doğru yapmalısınız. Küçük banyolar için plastik ve portatif bir dolap seçmek sizin işinizi kolaylaştırır. Dayanıklı, ucuz kaliteli ürünler tam size göre. Büyük bir banyonuz varsa banyonuz özel bir işçilik isteyebilir. Monte olacak mobilyalar olacağı için sağlam ürünler seçilmelidir. Özellikle ayaksız banyo dolabı montajı profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Banyo Dolabı Hakkında Bilgi ve Öneriler

Banyo dolabı yaptırırken nelere dikkat etmeli?

● Alacağınız çok katlı ve geniş banyo dolabı ile tüm depolama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

● Aynanın arkasında gizli bir dolabın olması, alandan tasarruf etmenizi sağlarken, pratik kullanımı da işinizi kolaylaştırır. 

● Eğer banyonuz küçükse banyo boy dolaplarını tercih edebilirsiniz. Uzun ve ince modelli dolaplar size kolaylık sağlayacaktır. Çekmeceli ve çekmecesiz modellerde mevcut olan geniş raf imkanı banyonuza fonksiyonelliği de beraberinde getirir. 

● Dar banyolarda asma banyo dolaplarını da tercih edebilirsiniz. Duvara astığınız banyo dolabı hem eşyalarınızı toparlar hem de yerden tasarruf sağlar.  

● Çamaşır makinenizin görüntüsünden hoşlanmıyorsanız ya da daha düzenli durmasını istiyorsanız çamaşır makinesi dolaplarından alabilirsiniz. Böylece dilediğiniz ferah görüntüyü elde edebilirsiniz.

● Dolabınızın altında ve üstünde boş bir payın olması temizlik zamanında size kolaylık sağlar.

● Banyo için dolap alırken banyonuz desenli ise sade ve tek renk seçebilirsiniz. Böylece yarattığınız sadelikle ferahlığı bulabilirsiniz.

● Banyolar genellikle beyaz renktedir. Banyo dolaplarını beyaz renkte seçmeniz banyonuzun uyumu için önemlidir. Ancak beyaz renk size ekstra bir avantaj sağlar ve dolap üzerindeki su taneciklerinin belli olmasını engeller.

● Banyo dolabı yüksekliği ne olmalı? diye soruyorsanız, bu soru tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre cevap verilecek bir durum. Evinizdeki aile fertlerinin boy ortalamasını düşünmeniz gerekiyor. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için en ideal yükseklik ölçüsüne ancak siz karar verebilirsiniz.

Banyo dolabı hakkında bilgi

Hayatınıza renk katacak, banyonuzu genişletecek ve size geniş depolama imkanı sunacak olan banyo dolabı modelleri en uygun fiyatlarla Koçtaş’ta sizi bekliyor! Hemen web sitesine girin, beğendiğiniz modeli seçin. Ancak dikkat doğru seçim için banyonuzun ölçüsünü doğru bir şekilde almayı ihmal etmeyin. Online alışveriş kolaylığı ile seçtiğiniz banyo mobilyasını zahmetsizce sipariş edin!

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir