Banyo Dekorasyon

Banyo Dekorasyonunda Renk Uyumu

Iyi planlanmış, doğru konumlandırılmış, harika bir şekilde aydınlatılmış ayrıca mükemmel dekore edilmiş bir banyo! Daha ne istenebilir ki. Bu tarz bir banyo başlı başına hatta tek başına mutluluk kaynağıdır. Biz banyo dekorasyonlarını evin diğer kısımlarından farklı olarak sadece kendimiz, sadece kendi keyfimiz için yaparız. Bu da bu alanı çok daha özel bir hale getirir. Her ne kadar salonda misafirlerimizi ağırlayacağız, eşimiz dostumuz görecek yok yatak odasından da geçerler, mutfağa da uğrarlar diye en çok bu odalara özenmiş olsak da zamanında günümüzde bu durum değişiyor. Banyo dekorasyonlarında renk uyumu, mobilya seçimi, fayans kullanımı gibi tüm konular çok daha önemli hale geliyor. Kişisel özgürlük alanımız olan, yorgun bir günün yorgunluğunu atabileceğimiz en özel alan olan banyolara şıklık ile zarafet geliyor. En az salonların düşündüğümüz kadar banyoların da dekorasyonlarını düşünüyoruz. Bu renk mi fayans olsa yoksa şu renk duvar kağıdı mı olsa? Tüm imkanların zorlanıp döşendiği banyolarda her geçen gün küvetli, jakuzili banyo sayısı artıyor. Öylese bu özel mi özel güzel mi güzel alanları daha nasıl güzelleştirebiliriz. Bakalım neler yapılabilir?

Yağmur ormanlarında koşan geyikler gibi

Bundan bir kaç sene öncesine kadar en ünlü banyo fayans markaları, duşakabin üreticileri reklamlarında hep aynı şeyleri kullanıyorlardı. Yağmur ormanlarında koşan geyikler. Yağmur ormanlarında geyik karaca gibi hayvanlar pek bulunmaz muhtemelen ama biz verilmek istenen düşünceyi anladık. Yani size kendinizi yağmur ormanlarındaymışsınız hissi verecek renk ve dokulardaki banyolar. Yeşil banyo dekorasyonunda kullanıldığında harikalar yaratabilir ancak dikkatli kullanmak lazım. Krem ve beyaz renk tonları ile mükemmel uyum sağlayan bu rengi isterseniz sevdiğiniz mavi tonları ile de kombinleyebilirsiniz. Ancak unutmayın yeşilin yine de en güzel uyum sağladığı renk bej rengi, krem rengi tonlarıdır. Direk beyaz yerine de beyazın biraz farklı tonları mükemmel bir terfcih olur.

Banyo dekorasyon önerileri daha önce paylaşmış olduğumuz bilgileri size hatırlatacaktır. Ayrıca banyo dekorasyonlarında renk uyumunu örnekleri ile görmek isterseniz galerimize göz atabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir