Genel Dekorasyon

Yeşil Koltuklara Hangi Renk Duvar Boyası Gider?

Duvar renkleri hem evimize hem de koltuklarımızın gösterişi için önemli olan renklendirme seçenekleri arasına girer yeşil koltuklara hangi renk duvar boyası gider sorusuna baktığımızda ise mutlaka koltuklarımıza uygun olan duvar boyalarını seçmek daha iyi olacaktır. 

Bazı püf noktalar sayesinde bir şey koltuklara uygun duvar rengi seçiminde daha başarılı sonuçlar elde etmemiz sağlanabilir. Koltuk rengi koyu yeşil ise ortamda renk çatışmaması için duvar boyasında soluk renkler tercih edilmesi gerekir. 

Yeşil Renk Koltukları Kombinlemek

yeşil koltukları yeşil duvar boyası ile de kombinleyebilirsiniz. Koyu yeşil koltuklar için ideal duvar renklerinden birisi kereviz rengidir. Koyu yeşil koltukları daha fazla ön plana çıkararak daha güzel bir görüntü elde etmiş olacaksınız yeşil renkli dekorasyonda duvar boyası olarak sarı renge de kullanabilirsiniz. Yeşil soğuk renklerdendi. 

Sarı ise sıcak renklerdendir. Sarı rengin sıcaklığı yeşilin soğukluğunu dengeler ve ortama taze ve neşeli bir hava katar. Tercihiniz klasik bir görünümden yana ise duvar boyasını gri, bej, ten rengi gibi nötr renklerden seçebilirsiniz. Yeşil koltuklara uygun diğer yeşil renkler zeytin yeşili limon yeşilidir. 

Bu renkler yumuşak ve soft bir görüntü yer atmaktadır. Kış grisi duvar rengi ise ortama ferahlık verdiğinden yeşil koltuklarla birlikte tercih edilebilmektedir daha renkli bir görünüm tercih ediyorsanız kanepedeki alt tonları uyması için mavi gibi soğuk tonlu bir renk seçebilirsiniz. 

Yeşil Koltuk Renkleri Nasıl Öne Çıkar?

Eğer yeşil koltuklarınızın öne çıkmasını istiyorsanız duvar boyası ile koltuğunuzun kontrast oluşturacak renklerden veya tonlardan olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani koltuk renginiz koyu ise duvar rengi açık koltuk rengi açık ise duvar rengi koyu olmalıdır. 

yeşil renkteki koltuklarla kontrast oluşması için kırmızı turuncu şarap rengi balkabağı pas rengi tuğla rengi duvar boyalarını düşünebilirsiniz. Sarı duvar boyasının yeşil koltuklarda ne kadar güzel eşitlik sağladığını ve sarının gençlik, neşe ve heyecan yeşil rengi tamamlayan bir alt renk olduğunu söyleyebiliriz. Boyadığınız odayı genç bir enerji ile kaplayarak daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Koyu Yeşil Koltuklar İçin Duvar Renkleri

Yeşil koltuklar arasında en göz alıcı olan koyu yeşil olan koltuklarınız için zümrüt yeşili veya haki yeşili renklerde ise en yakışacak renk Şüphesiz yumuşak toprak tonlarında bir duvar boyası olacaktır. Bu duvar boyaları koyu bej, kum beji, yılan rengi gibi cesur toprak renkleri olan boyalardır. Hem göz alıcı yeşil koltuğunuza uyumlu olacak hem de doğal simgesi olarak daha canlı huzurlu renkler olarak evinizde yer alacaktır.

Haki Yeşili Koltuklar İçin Duvar Renkleri

Evinize aldınız mobilyalardan haki yeşili koltuklar hangi renk duvar boyasıyla tamamlanır diye düşünüyorsanız size vereceğimiz birkaç öneri olacaktır. Bunlar canlı renklerden oluşan marjinal içinizi ısıtan ve cıvıl cıvıl bir görüntü elde etmenizi sağlayan renklerdir. 

Turuncu tonları sarı ve kiremit kırmızısı tam da bu amaca uygun olarak kullanılan renkler arasındadır. Haki yeşili koltuklarınızı bütünleşerek daha güzel bir görüntü elde etmesini sağlayacak ve bu görüntüden dolayı da daha mutlu olmanızı ve enerjinizin artmasını sağlayacak renkler olacaktır.

Yeşil Koltuklar İçin Duvar Boyası

Yeşil koltuklar özellikle daha gösterişli koltuk grubuna girmektedir. Bu nedenle de yeşil koltukları kullanırken sade açık renkli duvar kağıtlarını tercih edilmesi daha şık ve daha modern bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır ancak duvar kağıdı kullanılacaksınız özellikle sade seçmeye ve desenli seçerseniz desenlerini diğer aksesuarlarda kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Ayrıca tabloya da fotoğraf gibi farklı şeyleri de kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Yalnızca yeşil koltuklara uygun duvar rengi değil aynı zamanda hepsine uygun dekorasyonda yapmalısınız. Bu yüzden alışveriş yaparken ilk önce seçeneklerini görmeniz ardından alacağınızı aklınızı belirlemeyi en son olarak ise satın alıp uygun şekilde dekorasyonu yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu sayede şık dekorasyonunuz göz alıcı bir şekilde olacaktır.

Yeşil Koltuklara Duvar Kâğıdı

Özellikle yeşil koltuk seven kişilerin daha gösterişli ve daha modern tarzda durdukları için seçtikleri görülmektedir. Yeşil koltukları duvar kâğıdını yaptırmak isteyen kişiler daha gösteriş durmasını istedikleri için yaptırmaktadır. Fakat duvar kâğıtları sade ve göze batmayan şekillerde olmalıdır. Özellikle üstündeki desenler yeşil koltuklarınızı ağır gelmeyecek ve evinizi daha havadar bir ortama dönüştürecek şekillerden oluşmalıdır.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir