Genel Dekorasyon

Sünger Taşı Rengi Boya İle Ev Dekorasyonu

Dekorasyon fikirleri iki temele dayanır, birincisi tarz ikincisi ise renktir. Biz hem ev dekorasyonlarını hem de bağ bahçe, kafe restoran dekorasyonlarını çok daha fazla temele dayandırarak kategorilendirebiliriz ancak bu ikisi için en temel denilebilir. Çünkü renk ve tarz ev dekorasyonunu en çok etkileyen iki unsurdur. Bilinmeyen, tonunun isminden haberdar olunmayan renkler ile en özel tarzları bir araya getirmek mümkündür. Mesela sünger taşı rengi çok bilinen bir renk tonu değildir. Görseniz mutlaka a evet biliyorum dersiniz ancak isim olarak bilmek çok yaygın değildir. Sünger taşı rengi boya ile ev dekorasyonu fikirleri herkesin aklına gelecek fikiirler değildir bu yüzden de ilham vericidir. Evlerinizi boyamadan önce, mobilya renklerinizi seçmeden önce veya genel tarza karar vermeden önce bu konuda detaylı araştırma yapabilirseniz çok daha kolay şekilde seçim yapabilrsinz.

Sünger taşı rengi boya markasına göre değişmekle birlikte genel olarak kahve rengi ve bej rengi tonları arasındadır. Krem renginden biraz daha farklıdır. Kendine has bir tonu vardır. Oturma odası ve salon dekorasyonlarında özellikle tercih edilir. Soft ve sakin bir renk tonu olduğu için herkes tarafından sevilir. Soft ve sakin renk tonları, diğer renkler ile kolaylıkla uyum sağlayabildiği için ağırlıklı olarak tercih edilir. Sünger taşı rengi boya ile dekorasyon yaparken siyah ve füme gibi koyu renk tonlarında mobilya ve aksesuarlar kullanabilrsiniz.

Isterseniz yeşil ve mavi gibi daha sıcak ve daha doğal renk tonlarında da mobilya ile aksesuar tercih edebilirsiniz. Çünkü her iki renk de aynı güzellikte ve doğallıkta birbirini tamamlar. Duvar rengi olarak bu rengi seçmeniz sizi perde rengi seçiminde ve halı rengi seçiminde özgür kılar. Duvarların renginin perde renkleri ile uyumlu olması çok önemlidir. Biz genel olarak perdelerin koltuklar ile veya halılar ile uyumlu olması gerektiğini düşünürüz. Ancak asıl olan duvarlar ile perdelerin uyumlu olmasıdır. Galerimizde bu renk tonları kullanarak yapılmış dekorasyon örneklerini görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir