Genel Dekorasyon

Sonbahar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Sonbahar Dekorasyonu Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda yaklaşan güz dönemine uygun şekilde güz dekorasyon örneklerinizi sizin için sunacağız. Böylece sonbahar dönemine uygun şekilde evinizi de dekore ederek güze merhaba diyebilirsiniz. Sonbahar dekorasyonunu evimizin içinde en güzel şekilde yapabiliriz. Sonbaharın gelmesiyle birlikte hem doğada hem ruh dünyamızda değişimler başlar. Güz döneminde yaşanan değişimi evimizin içinde de yaşatmak mümkün. Bazı değişikliklerle evimizin ortamını da güze uygun bir şekilde dekore edebiliriz.

 

Güz mevsimini en güzel şekilde evimizin içinde yansıtmak için uygun aksesuar seçimiyle işe başlayabiliriz. Bunun için mobilyaları değiştirmek gibi büyük ve masraflı değişiklikler yapmanız gerek yok. Ufak dokunuşlarla evinizin ortamını güze uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

 

 

 

Evinizi Sonbahara Hazırlamak İçin Neler Yapabilirsiniz?

 

Mumlar İle Odanızı Renklendirin

Mumlar ev dekorasyonunda en sık kullanılan ürünlerdir. Ortama estetik bir hava katarak evin havasını rustik bir görünüme sokmak için mumlardan yararlanılabilir. Yaz aylarında canlı renk tonlarında mumlar kullanmak daha uygun olabilecekken sonbaharda turuncu gibi canlı ve güze yakışır renk ve tonlarda mum seçimi doğru olabilir. 

Yaprak ve ağaç dallarıyla evinizi dekore edebilirsiniz

Güzün nostaljik havasına uygun ağaç dalları ve yapraklarla evinizi kombin edebilirsiniz. Hem maliyetsiz hem de doğal ve estetik bir aksesuar olarak ağaç dalları ve yapraklar odanıza sıcak bir atmosfer katacaktır.

 

 

Kilim ya da örgü battaniyeler

Sonbaharın gelmeye başlamasıyla birlikte havalarda yavaştan soğumaya başlayacaktır. Battaniye ve halılara ihtiyaç evimizde bu nedenle artacaktır. Sonbaharın havasını yansıtıcı halı ya da kilimler alabileceğimiz gibi kendimiz de güze uygun tonlar battaniye örebiliriz. Örmüş olduğumuz battaniye hem üşüdüğümüzde kullanabilir hem de koltuk üzerine aksesuar olarak kullanabiliriz. 

Mutfak ve banyolarımıza ufak değişiklikler yapabiliriz

 

Sadece salon ya da oturma odaları için değil evimizin mutfak ve banyolarında da güz esintisini yansıtmak mümkün. Örneğin mutfak ve banyo havluları, nevresim takımlarınızı sonbahara uyumlu şekilde değiştirebilirsiniz. Mutfak perdelerinizi kalın kumaştan seçebilir, zemin için de halı ya da kilimler kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Kapı süsleri ile güzü karşılayın

Kapı süsleri de evin havasını değiştiren aksesuarlardır. Güzün gelişini karşılamak ve evinizde sonbahar esintisini yaşatmak için kapılarınıza güze uygun şekilde kapı süsü asabilirsiniz. Bunun için zekanızı ve el becerinizi kullanarak harika şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin kurutulmuş sonbahar yapraklarıyla kapı süsü hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde kozalakları da kapı süsü olarak kullanabilirsiniz. 

Masa örtülerinde güzü yansıtabilirsiniz

Yemek masaları da evimizde her daim ihtiyacımız olan eşyalardır. Yemek masamızı güze uygun olsun diye tabi ki masraf yaparak değiştirmeye gerek yok. Masamız için kullandığımız örtüleri güze uygun tonlarda seçebiliriz. Aynı şekilde masamızın üstüne cam kavanozlar içine kurutulmuş sebze ve bakliyatlar koyabiliriz. 

 

 

Sonbahar çiçekleriyle evini güze hazırla

Evinizde sonbaharın esintisini en güzel yaşatacak ürünlerden birisi de sonbahar çiçekleridir. Salonunuza koyacağınız sonbahar çiçekleriyle güzün tüm havasını ortama yansıtabileceksiniz. Örneğin teryum bitkilerini salonunuzda kullanabilirsiniz.

Yazımızda sizin için sonbahar mevsimine uyum sağlayacak küçük ama etkili dekorasyon seçeneklerinden bahsettik. Siz de ufak dokunuşlarla evinizi güz için hazırlayabilirsiniz. Bahar tadında kahvenizi ve çayınızı keyifli bir şekilde yudumlamak için sizin için vermiş olduğumuz fikirlerden yararlanabilirsiniz.

Sonbahar dekorasyonu için zekanıza ve el becerinize güveniyorsanız siz de bu mevsime uygun dahice işlere imza atabilirsiniz. Biraz hayal gücünüzü zorlayarak muhteşem işler ortaya çıkarabilirsiniz. Böylece zamanınızı ve ortamınızı daha renkli bir hale dönüştürerek yaşamdan lezzet ve doyum alabilirsiniz.

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir