Oturma Odası Dekorasyonu

 Renkli Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonları yeni bir ev dekore edilirken en fazla üzerine düşünülmesi gereken alandır. Bu odayı dekore ederken renkli oturma odası dekorasyonu mu yapmak istersiniz yoksa hiç risk almadan daha doğal ve sade renkler mi tercih etmek istersiniz karar vermeniz lazım. Bu noktada yaşam tarzınızın, kendi tarzınız ve zevklerinizle paralel ev tarzı da oluşturmak gerekiyor. Genel olarak spor bir tarzınız mı var yoksa klasik ve ağır kıyafetleri, arabaları ve ev dekorasyonlarını mı seviyorsunuz gibi bir çok noktada değerlendirme yapılması gerekiyor.

Oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır?

Oturma odası dekorasyonu, tarzı ne olursa olsun belirli bir plan dahilinde yapılır. Öncelikle mobilyalar, mobilyaların tarzı ile odanın uyumu, renk skalası, duvarların rengi ve onun paralelinde perde modellerine karar verilir. En baştan klasik mi spor mu, renkli ve iddilalı mı yoksa daha nötr renkler de iddiasız sade bir tasarım mı isteniyor ona karar verilir. Zeminin parke olup olmayacağı ya da hangi tarzda parkeler ile hazırlanacağına kadar tüm detaylar özen ve dikkat isteyecektir. Bu konuda en detaylı bilgilere oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

En renkli, en güzel oturma odaları

Her yılın kendine has renk trendleri vardır. Genelde pantone şirketi tarafından belirlenen trend renkler yılın moda ikonları ve markaları tarafından da birebir uygulanır. Bazen var olan renkler üzerinden yapılan değerlendirmelere bazen daha öncesinde hiç görülmemiş olan yeni renkler girer. Aynı zamanda bir zamanlar moda olan renklerin zaman içerisinde unutulmaya başlaması ile o renkleri yeniden moda haline getirmek de bir yöntemdir. Mobilya ve boya şirketleri de bu renk trendlerini çok yakından takip eder, müşterilerine trend renkleri sunar. Renkli bir oturma odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız bu şekilde yılın trend renklerini kullanabileceğiniz gibi modası asla geçmeyecek klasik renkleri de tercih edebilirsiniz. Oturma odası dekorasyonunun dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu dekorasyonun modern olmasının yanında kullanışlı ve fonksiyonel de olması gerekir. Kullanışlı ve fonksiyonel bir oturma odası çok şık ve tarz bir alandan daha iyi olabilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir