Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Oturma odası dekorasyonlarında yenilikçi, modern ve estetik tasarımlar eskinin kalıplaşmış, süslü ve klasik tasarımlarının yerlerini alıyor. Yenilenen dekorasyon alışkanlıklarıyla hepimiz salon ve oturma odalarımızda bu kökten değişiklikleri uygulamaya çalışıyoruz. Ancak bu odalardaki değişiklikler zor ve pahalı olduğu için farklı çözüm yolları bulmak gerekir. Yani oturma odası koltuk takımlarını atıp yerine yenilerini almak şu anda oldukça masraflı bir iştir. Ama eğer koltuk takımlarınız hala kullanılabilir durumda hatta çok daha uzun bir süre kullanılabilir durumdaysa hiç şüphe etmeden, eski koltukları atıp yerine yenilerini alma parasının yarısına belki daha azına yenileme yapabilirsiniz. Öncelikle kendinize şunu sormalısınız ama oturma odası renk uyumu nasıl olmalıdır? Yani ben koltuklarımı yenileyeceğim ama odamdaki huzuru,sakinliği, bu sevdiğim havayı bozmamak için ne yapmalıyım? Bu soruların cevaplarını bulduktan sonra koltuklarınızı yüzlerini değiştirmeye gönderin. Günün trendlerini yakalayan yeni, pırıl pırıl yüzlerle gelen koltukların evinizin havasını tamamen değiştirecektir. Koltuk yüzlerini değiştirmeden önce o zaman renklere karar verelim.

Koltuk takımlarında renk uyumu ve odaya etkisi

Oturma odasında odanın genel rengini ve havasını etkileyecek ilk unsur koltuklardır. Koltukların rengi, deseni ve modeli hele bu koltuklar kocamansa bir de, direk olarak odanın görünümünü etkiler. Bu yüzden de renk seçimi yaparken ilk olarak koltuklardan başlarız. Bu yıl yeşil gibi sarı gibi doğal, canlı ve parlak renkler çok moda. Sıkıcılaşan hayatlarımıza evimizde renk katmak isteyen tasarımcılar bol bol parlak sarı, parlak yeşil ve tonlarında koltuklar ürettiler. Siz de yenilemek istediğiniz odalarınızda koltuklarınızı yeşil renk tonunda kaplattırabilirsiniz. Yeşilin en çok uyum sağladığı renk ise kahverengi ve sarıdır. Yine doğal tonlarda renklerden seçim yapabilirseniz odanın dinamiğini en güzel şekilde korumuş olursunuz. Bu oda dekorasyonunda hangi eşya için hangi rengi seçeceğinize karar verirken sadece bir rengin dikkat çekici olması gerektiğini unutmayın. Yani canlı renk tonlarındaki bir kanepenin bulunduğu odada mosmor br berjer ortamın havasını garip bir hale sokar. Ev dekorasyonunda renk uyumu içeriği ve galerisinde bunun için çok şık örnekler görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir