Diğer

Nişan Bohçası Süsleme Modelleri

Eskiden bir bohça takımı alıp kenarının köşesinin kurdele ile bağlanıp götürülürdü. O günler geride kaldı şimdi çeşit çeşit nişan bohçası süsleme modelleri ortaya çıktı. Bu durum kimine göre çok eğlenceliyken kimine göre ayrı bir iş haline geldi. Zaten nişan bohçası hazırlanması başlı başına oldukça zor bir işken bir de bunun süslenmesi karışınca daha da zor bir hale geliyor. Ama bunu kolaylaştırmak için size yardımcı olabilecek bir çok event şirketi de mevcut. Siz, içindekileri seçtikten sonra isterseniz süsleme kısmında yardım alabilirsiniz. Unutmayın ki bu nişan bohçası, çok sevdiğiniz insanlara aldığınız hediyeler ve onlara vereceğiniz anılardır. Nişan bohçasında neler geldiğini yıllar sonra da olsa herkes hatırlayacaktır. Ayrıca ne kadar süslü ve özel olduğunu da aynı şekilde hatırlayacaktırlar.

Nişan bohçasını hazırlama

Nişan bohçası ya da bazen damat bohçası olarak adlandırılan bu hediye kutusunda damadın ihtiyacı olabilecek temel malzemeler bulunur. Eskiden kaliteli bir takım iç çamaşırı, bir çift ev terliği ya da damat terliği ve kaliteli bir pijama takımı bu bohçada yer alırdı. Ancak şimdilerde herkes kendi bohçasını kendi tarzına göre hazırlıyor. Içine de ne isterse onu koyuyor. Bu yüzden damat bohçası ya da nişan bohçasının içinde ne olur sorusunun net bir cevabı artık bulunmuyor. Bu bohçalar bazı yörelerde damadın annesine yani kayınvalideye de gönderiliyor.

Tüm bohçaların süsleme malzemesi, kurdeleler ve tüller

Nişan bohçası erkek tarafına da gidecek olsa yine bu bohça en güzel tüller, en güzel kurdeleler ile süslenir. Hayatın en özel ve güzel dönemleri olan bu anlarda her şey müthiş bir heyecan içerisinde yapılır. Tül ve kurdele de bu heyecana yakışan en tatlı detaylardır. Ayrıca bu süsleme malzemelerini kullanmak için de smokin görünümdeki kutulardan kocaman damatlık görünümünde valizlere kadar çok farklı boyut ve özelliklerde bohça kutuları satılmaktadır. Bu kutulardan hangisini alacağınıza karar verdikten sonra süsleme işlemine geçebilirsiniz.

Bohçalar tamam peki damat bavulu süsleme?

Normal şartlar altında içinde temel maddeler bulunan damat bohçası hazırlanır. Ancak bazen hediyeler o kadar fazla olur ki bunları bir valize koymak gerekir. O zaman bu valizi tıpkı bohça gibi etrafından tüller geçirip bağlayarak ya da kurdeleler ile sarıp fiyonk yaparak hazır hale getirebilirsiniz. Nişan süslemeleri konusunda daha fazla bilgi için nişan tepsisi süsleme nasıl yapılır yazımıza bir göz atın deriz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir