Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Avizeleri Nasıl Olmalı? (28+ Örnek)

Evlerimizin en önemli alanlarından biri olan mutfaklar için aydınlatma seçimi oldukça önemlidir. Bazı kriterleri dikkate alarak yapmamız gereken mutfak aydınlatma seçimlerinde mutfağımızın büyüklüğü, şekli, yeterli ışık alıp almaması, dolap tarzımız, mutfakta sarı ışık mı beyaz ışık mı kullanmalıyız gibi konuları tek tek inceleyeceğiz. Mutfak avizesi seçiminde her tarza uygun görselleri inceleyerek mutfak avizeleri nasıl olmalı? sorusunun yanıtını gelin birlikte bulalım.

 

1- Farklı Tasarımlara Açık Olun!

Amerikan mutfak avize modellerine baktığımızda farklı tasarımı ile mutfağınızda dikkat çekecek bir modeldir.

Mutfağınızda seçtiğiniz tasarım avizeler, mutfağınızı olduğundan şık gösterip dikkatleri çekecektir.

2- Mutfak Dolap Tarzınızı Dikkate Alın!

Mutfak dolap tarzı, mutfak avizesi seçiminde çok önemlidir. Görselde koyu renkli dolaplara en uygun tarzda şık mutfak avizesi seçildiğini görüyoruz.

Cam mutfak dolap kapakları ile uyum sağlayan cam mutfak avizesi.

3- Kullanılan Malzeme Çok Önemli!

Mutfaklar yemek yapılan sıcak ortamlardır. Mutfak avizeleri dayanıklı ve kaliteli malzemelerin kullanıldığı avizeler olmalıdır.

4- Mutfak Büyüklüğünüze Uygun Avize Seçmelisiniz!

Mutfak büyüklüğü avize seçiminde önemli kriterlerden biridir. Mutfağınız çok büyükse mutfak sarkıt avize modellerine bakmanızı tavsiye ederiz.

5- Işık seçimi önemli!

Mutfakta kullanılan avizelerde ki ışık sarı olmalıdır. Sarı ışık avizelerinizi de daha şık ve farklı gösterecektir.

Daha fazla mutfak avizesi modelleri için aşağıda paylaştığımız galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir