Genel Dekorasyon

Modern Yolluk Modelleri

Evinizin şekli ne olursa olsun, antre ve koridorların dekorasyonunu tamamlayan en önemli ürünler yolluklardır. Çok eski zamanlardan bu yana evlerde her daim kullanılmış olan bu kullanışlı halılar artık modern yolluk modelleri ile karşımıza çıkıyor. Modern tasarım renklerini ve desenlerini kendi bünyesinde bulunduran yeni nesil tasarımlar zıt renklerin bir arada kullanıldığı iddialı renk kombinasyonları sunuyor. Geometrik desenler hem sıcak renklerle hem de soğuk renklerle kullanılıyor. Ev dekorasyonundaki bir çok detay ile uyum sağlayan modern çizgiler daha iddialı şekiller ile de karşımıza çıkabiliyor. Koridorları fayans olan evlerin olmazsa olmazı yolluklar, artık çiçekli klasik desenlerden çok daha uzak bir görünümde.

Kaygan zeminler için kaymaz yolluklar

Gelişen teknolojinin en güzel yanı, ev için kullanışlı ev eşyaları sunması. Zemini çizmeyen koltuk ve masa ayakları kadar kullanışlı olan bir diğer ürün kaymaz halılar ve yolluklar. Özellikle zemini fayans gibi kaygan bir zemin döşemesi ile yapılmış evlerde kaymaz halı ile yolluklar çok kullanışlıdır. Kaymaz yolluklar evdeki çocukların güvenliği için çok önemlidir. Koşarken ya da yürürken kayıp düşmelerini engeller.

Yolluk renkleri ve dekorasyon uyumu

Koridor ve girişlerdeki renk uyumları, eve gelen kişileri ilk karşılayan detaylar oldukları için oldukça dikkat çekicidir. Koyu renk hole serilen açık renk bir yolluk, giriş alanın havasını değiştirir. Aynı şekilde girişi açık renk olan bir evde koyu renk yolluk modelleri, renk kontrastını tamamlaması açısından oldukça önemlidir. Geniş hollerde kullanılan desenli kocaman yolluk modelleri de dekorasyonun önemli bir tamamlayıcısıdır.

Beyaz zemin üzerine siyah ve siyah renk tonlarında geometrik çizgiler ile desenlenen halı tarzını yolluk modellerinde de görüyoruz. Etnik tarza sahip ev dekorasyonlarında sık sık karşımıza çıkan bu yolluklar günümüz modern dünyasının oryantalist çizgilerini evlerimize taşıyor. Yolluk ve halı modelleri ile ilgili detaylı bilgi ve farklı fikirler için farklı halı modelleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca en modern yolluk örneklerini hazırladığımız galerimize de göz atmayı unutmayın deriz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir