Mutfak Dekorasyonu

Modern Yazlık Ev Mutfak Modelleri

Modern mutfak modelleri, hazır mutfaklardan ve sizin kendinizin tasarlayabileceği özel mutfaklardan oluşur. Keyif ve tamamen konfor için düzenlenen yazlık evlerin mutfaklarını hazır almak yerine detaylarına kendiniz karar vererek hazırlayabilirsiniz. Modern yazlık ev mutfak modelleri hemen hemen her yerde bulabileceğiniz çeşitli detaylardan bir araya gelir. Aslında bu mutfak modelleri sadece mutfak malzemelerinden değil bir yazlık ev dekorasyonunu tamamlayan tüm aksesuar ve detaylardan da bir araya gelir.

Yazlık mutfakların temel özellikleri

Yazlık mutfak modelleri diğer evlerdeki mutfak dekorasyonuna göre daha aydınlık ve ferahtır. Beyazın tüm gücüyle hakim olduğu dekorasyonda parlak ve ışıltılı mobilyalara pek yer verilmez. Aşırı aydınlık tavandan gelen ışıklandırmalar yerine doğanın kendi ışığını kullanan doğru yerleştirilmiş pencereler ile ince perdeler kullanılır. Sıcak havanın etkisini en aza indirgemek için genelde duvarları taştan yapılır. Eğer dubleks bir yazlık eviniz varsa ve kendi mülkünüz ise mutfak kısmını rahatlıkta taş döşeyebilir, duvarlarda soğuk fayansların sağladığı serinliği hissedebilirsiniz. Misafiri bol olan yazlık evlerde mutfak dekorasyonu hem misafirlerin kendilerini, hem de çocuklarını düşünerek yapılmalıdır. Geçiş yolları üzerinde ocak, fırın gibi sıcak olma ihtimali olan mutfak eşyaları bulunmamalı, kesici aletler çocukların rahatlıkla ulaşabileceği bir yer olmamalıdır. Evde yaralanma ve sakatlanmaların büyük bir kısmı maalesef yazlık evlerde meydana gelmektedir. Bunun en büyük sebebi de yazlık evlerin dikkatli bir şekilde dekore edilmiyor olmasıdır.

Yazlık mutfak mobilyaları

Yaz için tasarlanan evlerde kocaman bahçeler, verendalar ya da balkonlar olur. Bu alanlarda da özellikle evin mutfak tarafına yakın olur ya da mutfakla bitişik olur. Eğlenceli akşam yemekleri hazırlamak için mutfağa yakın tasarlanan balkonları, bahçeleri konforlu yazlık mobilyalar ile döşeyebilirsiniz. Fonksiyonel ve az yer kaplayan mutfak mobilyalarını küçük alanlarda özellikle tercih etmelisiniz. Bu mobilyalar nelerdir derseniz, katlanabilir mutfak masaları ve sandalyeleri ilk sırada gelir. Mini buzdoplarını büyük soğutu kaplar ile desteklebilirsiniz. Derin dondurucunuz veya daha büyük buzdolabınız varsa bunları bodrumda veya kullanılmayan bir alanda kullanıp küçük buzdolabını mutfağa yerleştirerek daha kullanışlı geniş alanlar elde edebilirsiniz. Yazlık ev ve döşemesi hakkınd daha fazla bilgi almak isterseniz en pratik yazlık ev dekorasyonu fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca modern yazlık ev mutfak modelleri ve dekorasyon örnekleri için de sizin için hazırladığımız galerimize bakmayı ihmal etmeyin.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir