Genel Dekorasyon

Modern Yazlık Ev Mobilyaları

Anadolunun çeşitli yerlerinde oturan ailelerin bir kışlık bir yazlık evi olması çok eski zamanlara dayanan bir adetti. Değişen ekonomi ve alışkanlıklar bu yazlık ev kavramını değiştirmeye başlamış olsa da yine de hala yazlık evleri olanların sayısı azımsanmayacak civardadır. Bizim bu yazımızda bahsedeceğimiz modern yazlık ev mobilyaları aslında ayrıca bir yazlık evi olan orayı döşemek isteyen ya da eski dekorasyonundan sıkılıp yeniden dekore etmek isteyenler için fikir oluşturma amaçlı hazırlandı. Yazlık evi olmayan ya da yazlık evini satıp her yaz başka bir yerde kalmaya başlayan özgür ruhlar da bu fikirleri kendi daimi evlerinde değerlendirebilirler. Ayrıca bir eviniz olmasa da yaz için, mevsim değişirken ev dekorasyonunda yapacağınız minik değişiklikler ile kendinizi bambaşka bir yerdeymiş gibi hissedebilirsiniz.

En sevilen, bodrum ev dekorasyonu

Bodrum ev dekorasyonu veya alaçatı ev dekorasyonu en sevilen yazlık ev konseptlerini oluşturur. Bunların yanında küçük yunan köylerindeki ev dekorasyonları da ülkemizdeki yazlık evlerin dekorasyonlarını derinden etkilemiştir. Bu isimlerini verdiğimiz ev dekorasyonları aslında tam olarak bir dekor tarzı olmaktan ziyade renk, uyum ve tarzdır. Mesela dışı tamamen beyaza boyanmış evler bodrum evleri olarak adlandırılır. Bu evlerin bahçesinde pembe mor ergüvanları da varsa tamam demektir. Dünyanın en güzel ve konforlu evlerinden biridir bu yazlık bodrum evleri. Genelde iki en fazla üç kattan oluşan ev dekorasyonunda beyazlık, sadelik, açık ve ferahlık ön plandadır. Yazlık ev mobilyaları olarak da temel ihtiyacı karşılayan mobilyalar kullanılır. Yazlık bir evin olmazsa olmazı nedir, tabiki buzdolabı. Bunun dışında çamaşır makinesi ve küçük ev eşyalarına ihtiyacınız olur ancak bunlar sadece yaza özel olan mobilyalar değildir.

Yazlık evlerdeki en önemli eşyalardan biri, perdeler

Yazlık evlerin pencerelerinde genelde panjurlar bulunur. Bu panjurlar hem ev sahibi uzaktayken evi hırsızlardan korur hem de yaz aylarında sıcak güneş ışınlarının odalara girmesine engel olur. Kullanacağınız perdelerinizi de bu panjurlar ile kullanımı uygun olan modellerden belirlemeniz gerekir. En pratik yazlık ev dekorasyonu fikirleri size farklı fikir ve yaklaşımlar hakkında bilgi verebilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir