Yatak Odası Dekorasyonu

Modern Taz Yatak Odası Dekorasyonları

Herhangi bir alan dekorasyon uygulaması yaparken  bir tarzı baz alabilir veya içinizden nasıl geliyorsa o şekilde dekorasyon yapabilirsiniz. Eğer evinize dekorasyon yapıyorsanız ve içimden geldiği gibi değil de belirli bir düzen içerisinde, belirli bir tarza sahip dekorasyon yapmak istiyorum diyorsanız sizin için harika fikirlerimiz var. Kendi içinde oldukça esnek kuralları olan, kesin katı çizgileri olmayan, diğer tarzlara göre çok daha fazla kişiselleştirilebilen dekorasyon tarzı, modern dekorasyonlardır. Evinizin her yerini her bir odasını ayrı ayrı dekore etmenize imkan sağlayan bu dekorasyon tarzının da belli başlı özellikleri vardır. Bu yazımızda modern tarz yatak odası dekorasyonları ve bunların özelliklerinden bahsedeceğiz. Devamındaki yazılarımızda diğer odalar için modern tarz dekorasyon kuralları ile örneklerinden bahsedebiliriz.

Modern tarzın öncüsü modern mobilyalar

Günümüz mobilyaları bundan bir 10-20 sene önceki mobilyalardan oldukça farklı. Bu farklılıklar hem tasarım, hem kullanım açısından çok belirgin. Tasarım açısından kocaman mobilyaların yerini minicik mobilyalar aldı desek yanlış olmaz. Bu duruma sebep olan asıl konu ise kocaman evlerin yerini minicik evlerin alması aslında. Tasarım açısından bu değişimin yanında renkler de oldukça ciddi bir değişime uğradı. Siyah gibi gri gibi koyu renk tonlarının pek ilgi görmediği zamanlar hızla geride kaldı. Havalı renk tonları olarak lacivert, gri, siyah renkleri belirlendi. Modern yatak odası dekorasyonlarında beyaz, krem rengi, kırık beyaz renklerini görmek neredeyse imkansız hale gelirken bol bol siyahlar görülmeye başlandı. Dinlendirici renk tonu olarak da kahverengi baz alındı. Grinin uyum sağladığı canlı renk tonları da arada renk değişimi yapmak için aroma gibi bırakıldı.

Modern yatak odalarının en belirgin özellikleri, az eşya ile dekore edilen koyu renk tonlarının ağırlıkta olduğu, zıt renklerin kontrastının ön plana çıktığı özelliklerdir. Duvarlarında az ama öz minimalist aksesuarların yer aldığı bu dekorasyonlarda ana fikir eşyalardan arınma, yaşam için alan açmadır. Modern zamanların telaşeli hayatında herkesin ihtiyacı var gibi görünmüyor değil aslında. Fazlalıkları atmak az ama öz eşyalı bir hayata sahip olmak.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir