Genel Dekorasyon

Kare Ev Dekorasyonu Fikirleri

Ev mimarisinde kullanılan bazı teknikler vardır. Bu teknikler üzerinden çizimler yapılır. Bir ev yapılmadan önce çizimleri çoktan yapılmış, teknik olarak uygun olup olmadıkları mühendisler tarafından değerlendirilmiştir. Bu ev çizimleri ayrıca iç mimarlar ya da mimarlar tarafından kullanım kolaylığı, ne kadar fonksiyonel oldukları gibi konularda da değerlendirilirler. Büyük inşaat firmaları tarafından yapılan konutlarda bu işlemlerin sırası ile profesyonel kişilerce yapıldığı kesindir. Ancak bazen çok büyük olmayan inşaat şirketlerinde bu işlemleri yapacak kişiler bulunmayabilir. Bu tarz durumlarda da kullanışlı olmayan, içinde yaşayan kişileri hem dekorasyon hem de yaşam alanı bakımından zor durumda bırakabilecek tarzdaki tasarımlar kullanılmış olabilir. Kare ev planları da tam olarak bu tarz durumlarda karşımıza çıkar. Kare, tüm duvar mesafesi birbirine çok yakın olduğu için çok büyük olmadıktan sonra evde kullanımı en zor oda şekilllerinden bir tanesidir. Bazı evlerin tek odadan oluştuklarını düşündüğümüzde bu evlerin tamamının kare olduğunu görebiliriz. Tam olarak bu tarz evler için, kare ev dekorasyonu fikirleri vardır. Ne kadar zor da olsa biraz yardımcı olup evi daha kullanışlı hale getirmek için üretilen fikirlerdir bunlar. Bakalım ev dekorasyonunda kare odalar için neler yapabiliriz?

Kare ev dekorasyonlarının birinci kuralı, duvarları doğru kullanmak!

Duvar dekorasyonu tüm ev dekorasyonlarında oldukça önemli bir konudur. Banyo dekorasyonlarından mutfak dekorasyonlarına kadar her birinde özenle üzerinde durulması gereken bir etkendir. Ancak kare evlerde duvar dekorasyonları bir miktar daha önem kazanır, bunun en önemli sebebi de küçük ya da büyük olsun önemli değil doğru bir şekilde dekore edilmemiş duvarlar özellikle kare evlerde oldukça kötü bir görünüme sebep olurlar. Duvarlardan herhangi birinin diğerlerine göre daha dar olması, daha yakın görünmesine sebep olurlar. Küçük veya büyük dekoratif malzemelerle süslediğiniz bu alanların odayı küçültmemesine dikkat etmelisiniz. Raf tarzı dışa doğru çıkan duvar süslemeleri dar kare odalar için kullanımı çok yanlış dekorasyon malzemeleridir. Kare mutfak dekorasyonu fikirleri yazımızda bahsettiğimiz dekorasyonunun altın kurallarından da ilham alabilirisiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir