Banyo Dekorasyon

Modern Tarz Banyo Işıklandırması Modelleri

Modern tasarımların hayatımızın merkezini aldığı günlerde hepimiz aynı soruları soruyoruz, modern tasarımlar nedir aslında? Modern bir banyo tasarımı için ne gerekir? Bir banyoyu ne mükemmel yapar? Modern tarz banyo ışıklandırması modelleri aslında bu soruların büyük bir kısmına cevap niteliğindedir. Yani ışıklandırma, farklı aydınlatma sistemleri kullanmak modern dekorasyon planlamasının birinci adımı sayılabilir. Modern tarzın simgesi olan sadelik, az ama verimli eşya kullanımı, açık ve koyu renk yani zıt renklerin gücünün kullamı ve soft ışıklar. Yumuşak renk tonlarındaki ışıklar bölgesel aydınlatma, tavandan gelen parıl parıl ışık yerine daha yumuşak geçişleri olan ışıklar en güzel banyo tarzını yakalamanızda en önemli koşuldur. Bütün gün iş hayatında yorulduktan, kirli şehir havasına maruz kaldıktan sonra çoğumuzun istediği şey aynıdır. Ilık bir duş ya da varsa ılık bir küvet keyfi. Tempolu ve yoğun bir iş gününün ardından hayal edilen ılık bir banyoda dinlenmek ve yenilenmek. Kendinize ayırdığınız bu zaman içerisinde sadece kendiniz ile başbaşa kalır, bulunduğunuz zaman içerisinde sadece kendi sesinizi nefesinizi dinlersiniz. Böyle konforlu bir banyo ortamı yaratmanın ilk koşulu ise doğru bir ışıklandırmadır.

Banyo lambaları ile aydınlatma

Herhangi bir alan aydınlatmasında hangi tarz lambalar kullanacağınıza karar vermeden önce nerede aydınlatma olacağı, banyonun ya da odanın neresinin direk ışık alıyor olması neresinin direk ışık alıyor olmaması gerektiğini düşünmek gerekir. Bilinen tüm aydınlatma sistemleri tavandan veya duvardan ışıklandırma üzerine kuruluyken şimdi bunların dışında çok daha fazla çeşit vardır. Kullandığınız lambanın ışık gücünü verimli kullanabilmek için bu lambayı aynı gibi duşa kabin gibi yansıtıcı zeminlere yakın kullanabilirsiniz. Ayna etrafında ya da ayna içerisinde kullanabileceğiniz ışıklandırma modelleri yanında bir de genel ışıklandırma modelleri ve loş aydınlatma modelleri kullanabilirsiniz. Yani aynada yüzünüze bakarken kullanabileceğiniz ayrı bir lamba olması, küvette ya da duşta dinlenirken gözünüzü rahatsız etmeyen ayrı bir aydınlatma modeli olması, genel itibari ile banyoyu aydınlatan bir aydınlatma olması son derece yerinde olur. Banyo aydınlatması nasıl olmalıdır yazımız size bu konuda değişik fikirler de verebilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir