Mutfak Dekorasyonu

Modern Mutfak Fayans Modelleri

Mutfak zemin ve duvar kaplaması için en çok seramik ve fayanslar kullanılıyor. Suya çizilmeye ve darbelere dayanıklı olması ile mutfaklarda hiç değiştirilmeden uzun yıllar kullanılabiliyor. Mutfağında yeni bir tarz oluşturmak ve modern bir dekorasyon yapmak isteyen kişiler için de modern mutfak fayansları üretiliyor. Bunların boyutlarının farklı olması, özel desenleri, renkleri ile istenen modern görünüm de yakalanıyor.

 

Ebatları küçük olan fayanslar özellikle tezgah arkası denen duvarda kullanılıyor ve modernlikleri ile de dikkat çekiyor. Tuğla şeklinde olan fayanslar duvarınızda adeta doğal taşlar kullanılmış gibi bir görünüm oluşmasını sağlıyor. 

 

 

 

Metal Mutfak Fayansları

Son yılların en çok rağbet gören fayansları olarak metal mutfak fayansları bulunuyor. Bunların özel yapısı ile ışıltılı olması, dayanıklılığı ve yaratıcı tasarımları ile adeta duvarlarınızda bir tablo oluşturuyor. Yaratıcı fikirlere sahip üç boyutlu metal mutfak fayansları kadar ki boyutlu olanlar da kullanılıyor. 

 

Bu mutfak fayansı seçimini yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ise mutfak dolaplarının kapakları ile uyumlu olmasıdır. Renklerin uyumu çok önemli olmakta dolap kapaklarını koyu renkte seçtiğinizde fayansları açık renklerde seçmeniz doğru olacaktır. Bunlar ile uyumlu olan fayansları da zeminde kullanabilirsiniz. 

Mutfakta sadece tezgah arkası duvarda değil mutfağın diğer kalan duvarlarında da kullanabilir ve çok modern bir tarza sahip olabilirsiniz.

Kabartmalı mutfak fayansları, doğal taş görünümlü mutfak fayansları da bulunuyor ama bunları tercih ederken temizliğinin kolay yapılıyor olması gerekiyor. Mutfakta sürekli yemek yapılıyor olmasıyla oluşan buhardan, yağdan etkilenmemeli ve sildiğinizde ise parlayan şekli ile sizi mutlu etmeli. Mutfak dekorasyonuna uyum sağlayan modern tasarım fayanslar için seramik üreticisi olan firmaların ürünlerini inceleyebilirsiniz. Bunlar arasından en çok hoşunuza gideni ve mutfağınıza uyum sağlayacak olanı tercih edebilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir