Mutfak Dekorasyonu

Modern Mutfak Duvar Renkleri

Insanın en temel ihityaçlarından biri beslenmedir. Aslında temelde bir ihtiyaç olan beslenme zaman içerisinde kimi için yapma konusunda, kimi içinse yeme konusunda bir tutkuya, özel bir eyleme dönüşmüştür. Lüks restoranların farklı konseptlerdeki yemek alanlarının bu denli gelişmesi ile yemek bambaşka bir sektöre dönüştü. Son zamanlarda ise dışarıda yemek yeme kültürü yavaş yavaş kendi yemeğini kendin yap konseptlerine dönüşmeye başladı. Sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenme konseptinin öne çıktığı bu akımda evde yemek yapmak sadece ihityaç halinde çıkıp bir eğlence, bir sosyal aktiviteye dönüştü. Durum böyle olunca da evlerimizdeki mutfaklar çok daha fazla zaman geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız,sevdiklerimiz ile çok daha fazla geçirdiğimiz yerler haline geldi. Evin dekorasyonunda ayrıca önemli bir yere sahip hale gelen mutfakları nasıl dekore edeceğiz? Mutfak duvar renkleri nasıl olacak peki buna uygun renk tonlarında dolapları ve süsleme malzemelerini nasıl seçeceğiz? Mutfak dekorasyonunda aklınıza gelebilecek tüm sorunların cevaplarını sizlere sunuyoruz.

Mutfak dolaplarına uygun duvar rengi mi, duvar rengine uygun mutfak dolapları mı?

Bu oldukça önemli bir sorudur. Önce mutfak dolaplarını seçip ona uygun bir duvar rengi mi beliryeceksiniz yoksa öncelikle duvarlarınızı boyayacak ardından ona uygun dolaplar mı seçeceksiniz? Karar vermeniz gereken ilk nokta tarz konusudur. Yani evin geri kalanına uygun bir tarzda döşeme yapmak istiyor ve mutfak rengini de diğer odalardan çok farklı yapmak istemiyorsanız aslında dolaplarınızı ona göre seçebilirsiniz. Ancak evin genel rengi sade ve klasik renklerken siz mutfağınızda doğallığı, canlılığı ön plana çıkaran dinamik renkler tercih etmek isterseniz o zaman dolaplarınızı duvar renklerine göre seçmeniz gerekecek. Mesela son zamanlarda mutfakta en fazla tercih edilen renklerden bir tanesi yeşildir. Su yeşili, mint yeşili gibi farklı isimler alan açık yeşil renk tonları, sıcacık bir mutfak ortamı yaratmak için oldukça doğru bir karardır. Bu tarz bir renk tonuna metalik renklerde modern mutfak dolapları seçebileceğiniz gibi beyaz klasik ahşap mutfak dolapları da seçebilirsiniz. Krem rengi mutfak dekorasyonu örnekleri size farklı duvar renkleri hakkında da fikir verebilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir