Banyo Dekorasyon

Modern Cam Duşakabin Modelleri

Banyo dekorasyonlarının aynı anda bir çok ihtiyaca cevap verir nitelikte olması gerekir. Evlerimizde belki de en küçük alanları ayırdığımız banyolarımızı en akılcı çözümler ile dekore etmemiz gerekir. Her geçen gün daha minimal bir hale gelen küvetler, duşakabin modelleri ve lavabolar bize bu konuda yardımcı olur. Ayrıca lavaboların altlarında, banyo içerisinde kullanılan banyo dolapları da harika depolama alanları olarak evlerimizde bizim en büyük yardımcılarımızdır.

Küçük büyük tüm banyo dekorasyonlarını en şık, en kullanışlı hale getiren ekipmanların başında cam duşakabin modelleri gelir. Günümüzün modern cam duşakabin modelleri sadece küvet olmayan evlerde değil aynı zamandaa hem küvet olan, hem de jakuzi olan evlerde de kullanılır. Bu tarz bir kullanım banyo düzenini sağlar. Ayrıca küvet veya diğer alanlarda duş alırkenn suyun bu alan dışına çıkmasını engeller. Banyonun ıslanmasını doğal olarak da kirlenmesini engeller. Duşakabin modelleri kullanımı banyo dekorasyonları için bir çok fayda sağlar, şimdi gelin bu faydalara bakalım.

Modern cam duşakabin modelleri diğer tasarımlardan farklı olarak oldukça az yer kaplayan, çok ince ve zarif tasarımlardır. Eskiden duşakabin modelleri çok geniş ve büyük duş tekneleri üzerine kurulurdu. Zaten küçük olan banyoları daha da dar ve küçük bir hale getirirdi. Küvet ve duş teknesi bulunan evlerde duşakabin yerine perde kullanımın sebebi de buydu. Kabinler fazla yer kapladığı için çoğu insan evinde tercih etmezdi. Ayrıca eskiden duşakabin tekneleri oldukça yüksekti. Cam kapaklar daha doğrusu kenarlar dışında yerden yükselen bir mekanizma üzerine kurulurdu. Hala bu tarz kabinlerin kullanımı devam etse de yeni yapılan tasarımlarda bu tarz kabinler bulunmuyor.

Banyo zemini üzerine direk kurulan kabin kapakları genelde yerden tavana kadar yükseliyor. Duşa kabin camlarının yerden tavana kaar yükselen bir tasarımda olması, duş esnasında oluşan buharın bu alanda kalmasını sağlar. Dışarı çıkmasını banyoyu buhar yapmasını engeller. Aynı zamanda bu buhar içeride kalarak bu alanın daha sıcak olmasını sağlar. Modern duşakabin modelleri örneklerini galerimizde görebilirsiniz. Modern duşakabin fiyatları ve modelleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz de yazımıza göz atabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir