Ev Dekorasyon Fikirleri

Mobilya Renk Seçiminde Püf Noktalar ve Renkli Dekor Örnekleri

Mobilya seçiminde renk uyumunda dikkat etmeniz gerekenler bu yazımızda. Mobilya seçiminde mobilya modellerinin kalitesi dışında diğer en önemli unsur renk ve model seçimidir. Mobilya seçiminde renk uyumu nasıl olmalıdır? Birbirine yakışan renkler ile mobilya seçimi hakkında bilinmesi gereken tüm kriterleri sizler için araştırdık. Renk ve model karşılaştırması yaparak en harika dekorasyon önerilerini gelin birlikte inceleyelim.

İşte Mobilya Seçiminde Renk Uyumunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

1- Mobilya ve Duvarlarda Aynı Renk Seçimi ile Uyumu Yakalayın!

Hiç kuşkusuz mobilya modellerinde mavi koltuk kumaşı ile yakışan renk beyaz ve laciverttir. Farklı zıt renkler ile de mobilya ile renk kombini yapılabilir. Görselde mobilya olarak koltuk ve duvar renginin aynı seçilmesi oturma odası için bütünlük sağlamış ve güzel bir görüntü sunmuştur.

Duvar, mobilya ve renk uyumunun harika bir örneği.

Pembe renk ile duvar ve mobilya modellerinde ton geçişi sağlanmıştır. İçinizi açacak pembe renk koltuk ile pembenin diğer tonlarının mobilya ürünlerinde kullanılması güzel bir birliktelik oluşturmuştur.

2- Zıt Renk Mobilya Tecihleri Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalıdır?

Hepsi birbirinden farklı mobilya modelleri ile renk uyumu yakalanarak eğlenceli dekorasyonlar hazırlayabilirsiniz. Bu tarz dekorasyonda önemli olan kendi içinde uyumu yakalayan renkler ile yapılmasıdır.

Farklı renk tonları bir araya getirilerek mobilya parçalarında bütünlük oluşturulmuştur. Dikkat çeken renklerin bir arada kullanıldığı renkli mobilya ve dekorasyon örneğidir.

Yeşil, kırmızı ve lacivert gibi ana renk kullanımı ön planda tutulduğu renkli mobilya dekorasyonu.

3- Sadelikten Yana Olanların Tercih Ettiği Mobilya Renk Örnekleri

Ahşap mobilya modelleri ile tercih edilen açık renk koltuklar uyumlu bir birliktelik yaratmıştır. Sadelikten yana olnlar ahşap mobilya ile uyumlu toprak tonları veya açık renk koltuk kumaşlarını bir arada kullanabilirler.

Toprak tonları ile oluşturulmuş mobilya renk uyumuna bir örnek.

Diğer Mobilya Renk Uyumu Örnekleri

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir