Ev Dekorasyon Fikirleri

Minimal Yaşamı Tercih Etmek İsteyenlere Ucuz Yollu Konteyner Evler

Şehrin kalabalığı ve beraberindeki gürültüsünden bunalanlar, doğayla baş başa kalmak isteyenler ve aynı zamanda fazla eşyalarından kurtulup ferahlamak ve minimal yaşama adım atmak isteyenler için son zamanlarda oldukça ilgi gören bir önerimiz var: konteyner evler. Özellikle fiyatların artışı ile birlikte ev sahibi olmak konusunda da umutsuzluğa kapılanlar için çok güzel bir seçenek oluşturmaktadır. 

 

 

 

Yurtdışında oldukça yaygın olan hem bütçe hem de çevre dostu konteyner evler ülkemizde de oldukça rağbet görmektedir. 

 

 

Nedir Bu Konteyner Evler? 
En başta nakliye işlerinde kullanılan konteynerler kafe, restoran veya dükkân olarak kullanımının yanı sıra şimdilerde ise yaşam alanı oluşturmak için imkanlar sunuyor. Ana hatlarını duvar ve konteynerin kendisinin oluşturduğu ve fabrika ortamında kısa sürede üretilebilen konteyner evler yazlık, bağ evi ya da daimî ev olarak tercih edilmektedir. 

Konteyner Evlerin Tercih Sebepleri

Konteyner eve sahip olabilmek için gerekli izinlerin alınması oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra bütçenize göre istediğiniz gibi hareket edebileceğiniz için oldukça ekonomiktir. Aynı zamanda ekolojiktir ve çevreye zarar vermemektedir. Yaşamak istediğiniz bölgenin iklim koşullarına göre inşa edilebilir, evin iç mekân özelliklerini zevkinize göre belirleyebilir hatta kolay taşınabilir olması nedeniyle evinizin konumunu değiştirebilirsiniz. Kullanılan eşyaların çokluğu, evin büyüklüğüyle doğru orantılı bir artış göstermesi sebebiyle minimal yaşama geçiş için konteyner evler iyi bir seçenektir. Az eşya ve kullanım alanlarının pratikliği sayesinde eşyalara değil kendinize de daha çok alan bırakmanıza imkân sağlamaktadırlar. Çok fazla malzeme kullanılmadan inşa edilen konteyner evler biraz dekorasyon ya da kendin yap teknikleri ile göz alıcı ama aynı zamanda konforlu bir yaşam alanına dönüşmektedir. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir