Mutfak Dekorasyonu

Küçük Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Modern dekorasyonun farklı tarzda mobilyalar ile zenginleştirildiği, akla gelebilecek tüm alanlara uyarlandığı şu zamanlarda en fazla küçük odaların dekorasyonuna önem veriliyor. Anne, baba, çocuklar ve büyük anneler büyük babalardan oluşan geniş aileler yerini çekirdek ailelere ve hatta çocukların bile olmadığı en küçük ailelere bırakıyor. Durum böyle olunca da bir artı bir ya da bir artı sıfır dediğimiz stüdyo daireler ortaya çıkıyor. Küçük olmasının yanında bari konforlu olsun, şık olsun diye elimizden geleni yaptığımız bu odaların dekorasyonu diğer tüm odalardan daha önemli bir hale geliyor. Biz bu yazımızda sizler için küçük mutfak dekorasyonu örnekleri hakkında bir sürü araştırma yaptık. Evin diğer alanları ile uyumlu ya da tamamen kendi tarzına sahip orijinal tasarımlardan oluşan bu mutfaklar hayat kalitenizi artıracak!

Mutfak dekorasyonu fikirlerinde kullanışlılık

Şimdiye kadar bildiğiniz tüm dekorasyon fikirlerini unutun. Bu senenin modası ile harmanlanmış şık ve kullanışlı mutfak dekorasyon fikirleri küçük mutfaklar için geliyor. Gereksiz yer kaplamayan, etrafımızı kaplayıp bizi daraltmayan, aklımızı başımızdan alacak görüntülere sahip olmayan düzenli, toplu bir mutfak için önerilerimize kulak verin. Evet, fonksiyonel tasarımlara sahip mutfak dolapları ile işe başlayabiliriz. Fonksiyonel tasarım ya da kullanışlılık olarak adlandırılan bu tasarım özelliğinde gereksiz büyüklüklere sahip dolapların yerini dışarıdan küçük görünen az yer kaplayan ama içine dünyayı alan mutfak dolapları alıyor. Içine portatif yani yer değiştirilebilir raflar da konabilen bu dolaplara isterseniz tencerelerinizi, isterseniz borcamlarınızı rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Dar ve küçük mutfak modelleri düzenlemesinde gizli dolaplar

Son moda ev dekorasyonlarında bazı evler o kadar küçük ki dolabın arkasına gizlenmiş gizli mutfaklar var. Salondan baktığınızda sanki kocaman bir dolapmış gibi görünen bu kısım açılabilir oluyor. Içerisinde tezgah ve hatta lavabo bile bulunabilen bu tarz mutfaklar genelde stüdyo tipi dairelerde tercih edilmekte. Dar alan dekorasyonları hakkında daha fazla ve farklı fikirler almak isterseniz küçük mutfak dekorasyon fikirleri yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bu yılın en küçük mutfak dekorasyonu örneklerini de galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir