Genel Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri

Yaşam şartlarının değişmesi ile hayatımızdaki her şey değişti. Aile kavramlarımız, yaşam tarzlarımız ve beslenme düzenlerimiz ile giyim tarzlarımız. Bunlara paralel olarak evlerimiz, evlerimizin yapısı ile ev dekorasyonlarımız da çok değişti. Küçük ev dekorasyon örnekleri en çok incelediğimiz ve hakkında en çok şey okuduğumuz konulardan bir tanesi haline geldi. Hızlı şehir yaşantısı arasında idare edilmesi zor sorumlukları fazla büyük evler yerine, daha minimal sadece ihiyaca yönelik eşyaların bulunduğu minik evler hayatımıza girdi. Bir artı bir ya da bir artı sıfır studyo daire adı verilen daireler büyük şehirlerde en fazla kullanılan ev tipi oldu. Evleri dekore ederken bir çok şeyi göz önüne alıp neler yapacağımıza ona göre karar veriyoruz. Göz önüne aldığımız noktaların başında ise bu evlerin büyüklükleri geliyor.

Küçük evler dekore edilmedi çok kolay evler gibi görünebilir. Ne de olsa yer de azdır eşya da. En kısa sürede en verimli şekilde dekore edilebilir gibi görülür fakat bu yanlıştır. Aslında küçük ev dekorasyon örnekleri büyüklerine göre çok daha zor koşullar altında hazırlanır. Alan dar olduğu için son derece fonksiyonel eşyaları kullanmak ve bunları son derece mantıklı şekilde yerleştirmek gerekir. En kuytu köşe kenarları bile kullanılabilir hale getirmek gerekir. Katlanabilir çeşitli mobilyaları yine çeşitl yerlerde kullanmak gerekir. Daha fazla üzerinde düşünülmesi daha özenli bir şekilde planlanması lazımdır. Biz bu yazımızda hem bir artı bir daireler hem de studyo tipi daireler için uygulayabileceğiniz çeşitli dekorasyon fikirleri ile örneklerini paylaşacağız. Örneklerimiz içerisinde evin tüm köşelerinde uygulayabileceğiniz planlar vardır.

Küçük ev dekorasyonu örnekleri genelde açık planlı mutfakları kapsar. Dar bir alanda ne kadar çok kapı varsa ne kadar çok duvar varsa bu alan olduğundan daha da dar görünür. Küçük evinizde mutfağınız kapalı mutfak ise bile bunu açarak işe başlayabilirsiniz. Yeni yapılan küçük evlerde zaten mutfaklar amerikan mutfak da dediğimiz açık mutfak tiplerindendir. Parlak yansıtıcı dolap kapakları ile açık renklerin bir arada kullanıldığı mutfakları yine açık renklerin hakimiyetinde diğer mobilyalar tamamlamalıdır.

Galerimizde de bir çok örnek görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir