Mutfak Dekorasyonu

İkea Mutfak Köşe Takımı Modelleri

Yemek pişirmek ve yemek hazırlamak dışında genelde yemeği yediğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, ailenin tüm bireyleri ile birlikte zaman geçirdiğimiz mutfaklarımız evimizin mabedidir. Bu yazımızda sizlere harika mutfaklar için ikea mutfak köşe takımı modelleri ve kullanım özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Ikea mutfak dekorasyonu konusunda ülkemizde en çok tercih edilen, en sevilen markalardan bir tanesidir. Şık ve pratik tasarımları, ergonomik ürünleri, yerleştirmesi kolay yan mobilyaları ile yerel bir çok mobilya markasından daha fazla sevilir. Iskandinav dekorasyon çizgisinin en iyi temsilcisi olan marka, beyaz ve krem rengi ferah aydınlık mutfak dekorasyonları ile ön plana çıkar.

Evimizde mutfaklarımız ne kadar önemli olsa da maalesef evde kendisine oldukça az yer ayrılır. Tıpkı banyolarımız gibi. Banyolar ve mutfaklar evin kalbidir, ancak vitrini değildir. Bu yüzden de mutfaklarımız dar ve genelde küçüktür. Büyük mutfaklar son zamanlarda modern ev mimarisinde yeni yeni kullanılmaya başlamıştır. Küçük mutfakları en kullanışlı hale getiren iki şey vardır, bunlardan birincisi köşeleri de kaplayan köşeli mutfak dolaplarıdır. Ikincisi ise köşe takımları. Ikea mutfak köşe takımları en küçük mutfaklardan en büyük olanlarına kadar hepsinde kullanılabilen, ergonomik ve pratik tasarımlardır. Çok çeşitli büyüklüklerde bu köşe takımlarını bulabilirsiniz. Mutfak köşe takımı kavramı bizim ülkemizde çok aşırı yaygın olmasına rağmen yabancı ülkelerde bu kadar yaygın değildir. Diğer ülkelerde mutfak masası sadece kahve içmek ya da eşyaları koymak için kullanılır. Asıl yemekler yemek odasında yenir. Bu sebeplede mutfakta büyük masalar ve konforlu sandalyeler olmaz. Biz ise yemeklerimizi çoğunlukla yediğimiz için konforlu köşe takımlarını çok severiz.

Mutfak köşe takımlarının en önemli özelliği az yer kaplaması ama çok insana yer oluşturması. Açılıp kapanabilir masaları ve yedek sandalyeleri ile bir çok insanın aynı anda yemek yiyebileceği bir yer haline gelir. Ikea mutfak köşe takımı modelleri en çok da bu özelliği için sevilir. Yemek odası olmayıp tüm yemeklerini mutfakta yemek zorunda olanlar için büyüyüp küçülebilen kullanışlı yemek masası ve sandalyeleri vardır. Galerimizde de çok değişik modelleri ile dekorasyon örneklerini görebilirsiniz

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir