Bahçe Dekorasyonu

Kış Bahçesi Dekorasyonu Örnekleri

Yazın sonlarına geldiğimiz şu günlerde bahçelerimizde balkonlarımızda serin serin esmeye başlayan rüzgarı hissediyoruz. Sarı ile turuncu arasında değişen yaprakların kapladığı açık alanlar bize yavaş yavaş kışa hazırlanmamız gerektiğini söylüyor. Yağan yağmurlar zaten şimdiden açık alanlarda oturmayı imkansız hale getirdi, bize vakiy kaybetmeden kışa hazırlanın çağrısı yapıyor. Sevdiklerimiz ile uzun akşam yemekleri yediğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, uzun yaz akşamlarında sabahlara kadar sohbet ettiğimiz bahçelerimizi de kışa hazırlamanın zamanı geldi. Bazı evlerin bahçeleri hem kışın hem yazın kullanım için uygundur. Aynı bahçeye bir kaç ekipman takviyesi yapılır ve bahçe kış bahçesine döner. Bazı evlerde ise kış için ayrı kapalı kış bahçeleri yaz için ayrı açık yaz bahçeleri vardır. Biz bu yazımızda hem açık yaz bahçesini kış bahçesine çevirebilenlerin hem de ayrıca özel kış bahçesi olanların kullanabileceği örnekleri ve fikirleri paylaşıyoruz. Bildiğiniz gibi kış bahçesi dekorasyonu örnekleri oldukça kısıtlı idi. Zaman içerisinde yurt dışında en popüler olan verenda dekorasyonlarını evlerimize uyarlamaya başladıktan sonra daha fazla çeşit elde ettik.

Kış bahçeleri kış güneşinin içeri girmesi için elinden geleni yapan kocaman camlı duvarlardan oluşur. Bu duvarlar genelde metalden hazırlanır ve içeri soğuk almaması için oldukça değişik malzemeler kullanılarak tamamlanır. Kış bahçelerinin dekorasyonlarında bu kocaman pencereli duvarlar önemli bir rol oynar. Bu camlı duvarlarda mümkün olduğunca perde kullanılmaz. Eğer bu kısmın tamamen açık olması sizi rahatsız ederse, bu bahçelerden evinize direk giriş varsa bu alandaki pencereleri jaluzi ile kapatabilirsiniz. Eğer bu bahçe evinizde tamamen bağımsız ise camlarda hiç bir şey kullanmanıza gerek yok. Kış bahçelerinde normal yazın kullandığımız bahçe mobilyalarını kullanabilirsiniz. Bu bahçeyi devamlı kullanacaksanız salon mobilyalarını aynı salona yerleştiriyormuş gibi de kullanabilirsiniz. Kış bahçesi dekorasyonları genelde yaz bahçelerine göre çok daha evseldir yani evin herhangi bir odası gibi yapılır. Içerisinde soba veya şömine bile olan değişik kış bahçesi dekorasyonları mevcuttur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir