Mutfak Dekorasyonu

Kare Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Hayatımızı belirli mekanlar içerisinde geçiririz. Bunların başında evlerimiz gelir, ikinci sırada iş yerlerimiz sonrasında da kafeler, restorantlar. En çok zaman geçirdiğimiz veya geçirmeye çalıştığımız evlerimizde de bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını uyuyarak yatak odasında, sosyalleşerek oturma odasında geçiririz. Ancak, son zamanlarda özellikle yalnız yaşayan ve evde temizlik, yemek yapmak için yardımcı bulunmayan kişilerin evlerinde ağırlıklı zaman geçirilen yer mutfaklar olmaya başladı. Bunun en önemli sebebi açık mutfak yapısı, salonla mutfağın bitişik olmasıdır. Ayrı mutfaklarda bile eğer bir de mutfakta koltuk koymak, geniş konforlu bir yemek masası koymak için alan varsa bu oda bir anda en çok zaman geçirilen, sosyalleşilen alan olma özelliği kazanır. Farklı yapı özelliklerine sahip bu mutfakları dekorasyonu da doğal olarak daha fazla özen gösterilmesi gereken bir konu haline geliyor. Burada daha fazla özen göstermek derken bahsettiğimiz şey alanı daha süslü ve güzel bir alan haline getirmekten çok kullanışlı, ergonomik bir hale getirmek. Tabiki aynı zamanda süslü ve estetik görünümü hoş bir hale getirmek de gerekir. Farklı fiziksel özellikleri olan mutfaklar için farklı dekorasyon fikirleri geliştirmek gerekir. Genel olarak pek fazla rastlanmayan bu sebeple de dekore etmesi oldukça zor olan kare mutfaklar mesela! Kare mutfaklar için dekorasyon önerileri diğer mutfaklardan daha önemlidir. Bunun sebebi de bu konuda fikir bulmanın gerçekten zor olması. Biz sizler için dünyanın çeşitli yerlerinden çeşitli fikirleri bulduk, örneklerini aldık ve bir araya getirdik. Birbirinden farklı kare mutfak dekorasyonu örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Kare mutfak dekorasyonunda çok farklı renk tonlarını bir arada kullanmayın

Ne kadar küçük ya da büyük olursa olsun kare mutfaklarda birbirinden çok farklı, yani alakasız renk tonlarını bir arada kullanmamak gerekiyor. Çünkü her renk tonu ışığı farklı yansıtır, dikkatleri üzerine çeker. Bu da odanın olduğundan çok daha farklı çoğunlukla da küçük görünmesine sebep olur. Renkli, zengin ve dinamik bir mutfak dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız kendinize bir ana renk belirleyip onun etrafında bir kaç ara rengi kullanarak dinamik bir hava verebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir