Mutfak Dekorasyonu

Kare Mutfak Nasıl Dekore Edilir?

Küçük mutfak dekorasyonunda çığır açan iç mimarlar tüm şekillerdeki odalar özgü dekorasyon fikirleri hazırlayabiliyor. Yeni evinizi veya eskimiş ama yenilenmekte olan evinizi kendi ellerinizle dekore edebileceğiniz, her detayını kendiniz kurgulayabileceğiniz gibi herhangi bir iç mimarla da anlaşabilirsiniz. Eviniz küçükse bu minik odalardan maksimum verim elde etmek için gerçekten emek vermek gerekiyor. Eğer ben uğraşamam diyorsanız en iyi bir iç mimarla anlaşın. Detaylara bayılırım, planlamak benim işim diyorsanız tam doğru yerdesiniz demektir, sizin için ilham verici harika fikirlerimize var. Ister büyük ister devasa ister minicik olsun, kare şeklindeki tüm mutfaklara uygulanabilecek yaratıcı dekorasyon fikirleri size ilham verecek.

Önce küçüklerden başlayalım, küçük mutfak dizaynı nasıl olmalı?

küçük mutfaklar daha kullanışlı olması açısından genelde dikdörtgen şeklinde tasarlanır. Ancak yeni yapılan modern ev mimarisinda farklı olmak için kare mutfakların yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Bu küçük kare mutfaklar salon ya da oturma odası ile birlikte tasarlanan açık mutfak modelleri olabilir. Müstakil bir alandan oluşan salon ve oturma odasından ayrı alanlar olarak da tasarlanmış olabilir. Sade renklerin, karmaşık desenlerden uzak duran tasarımların küçük oda dekorasyonunda kullanılabilecek en doğru tasarımlar olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Sade perdeler, sade ve minimalist mobilyalar, ince çizgili geometrik desenler dekore etmekte olduğunuz alanı daraltmaz aksine biraz daha geniş gösterir. Metalik renkler özellikle gri tonları ışığı yansıtır, çok parlak yapmaz ama yine ortama ferah bir hava katar. Küçük mutfakların mutfak dolaplarının alt kısımlarından yansıtılan ışıklar tezgaha derinlik katar böylece tezgah kısmı da daha genişmiş hissi yaratılır.

Açık kare mutfak dekorasyonunda raf kullanın

Açık kare mutfak dekorasyonu tasarımı yapıyorsanız oda ile mutfağı ayıran kısımda ya çok küçükm kahvaltı masası, bar masası kullanın ya da bu kısımları raf ile ayırın. Katlı mutfak rafları hem mutfak ile odanın sınırlarını belirler hem de fazla eşyalarınız için mükemmel bir depolama alanı olur. En çok da sürekli kullandığınız araç gereçlerinizi buraya yerleştirebilirsiniz. Küçük mutfaklar için masa modelleri yazımızdaki masaları da kare mutfak dekorasyonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir