Mutfak Dekorasyonu

Kanaviçe Mutfak Havlu Örnekleri

Annelerimizin ve anneannelerimizin el emeği göz nuru kanaviçe takımları günümüzde yeniden moda olmaya başladı. Salon için pano tarzında bir dönem aşırı ilgi gören kanaviçeler şimdi masa örtüsü, havlu kenarı olarak daha popüler. Biz bu yazımızda kanaviçe mutfak havlu örnekleri hakkında bilgi ve en güzel örnekleri sizinle paylaşıyoruz. Şemalı ya da şemasız olarak hazırlayabileceğiniz bu havlu örnekleri içerisinde oldukça çeşitli tarz barındırır. Etamin işlemeler ile zenginleştirilen bu el işi örneklerini hemen hemen el yapımı modeller ile aynı şekilde hazırlanmış hazır satılan ürünler halinde de bulabilirsiniz.

Mutfakların gözde süsü, kanaviçeler

Mutfaklarda kanaviçeyi masa örtülerinde, havlu kenarlarında, mutfak dolabı içinde ve raf içi örtüsü olarak kullanabiliyoruz. Kanaviçeyi çok sevenlerin perde uçlarında ve üzerinde de sık sık kullandığını söyleyebiliriz. El yapımı olduğu ve tek tek karelerin işlenmesi ile ortaya çıktığı için yapımı zor olan bu el işinin daha çok yeni gelinlere aile büyükleri tarafından hediye olarak sunulması yaygındır. Iğne oyası ile birlikte eskimeyen bir moda olan kanaviçeleri rengarenk işleyebileceğiniz gibi tek renk olarak da işleyebilirsiniz. Mutfak dolabı renklerinizden halı desenlerinize kadar tüm mutfağınız ile uyumlu renk ve desenlerde de hazırlayabilirsiniz. Şile bezi üzerine işlenebilen kanaviçe kullanım alanına bağlı olarak değişik materyaller üzerine de işlenebilir. Mutfak dekorasyonunda kanaviçe kullanım alanları hakkında daha detaylı bilgi almak için kanaviçe mutfak takımı örnekleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Kanaviçenin en kolay yöntemi, etamin mutfak havlusu şablonları

Kasnak aparatı kullanılarak belirlenen şablon üzerinden etamin bez üzerine işlenerek hazırlanan bu el işi, kumaşın üzerine yapılan çarpılar ile ortaya çıkar. Bunu aslında bir boyama kitabı boyamaya benzetebiliriz. Sadece burada belirlenen alanların doldurulması sırasında desene ve modele bağlı olarak işleme sıklığı ve kalınlığı da değişmektedir. Bu kanaviçe işlemeleri sırasında desenin dışına çıkmamak ve şaşırmamak için de şablonlar kullanılır. Kanaviçe işinin en detaylı örneklerinden olan mutfak havlusu kanaviçeleri için hazırlamak istediğiniz desen ya da modelin şablonu çıkarılır. Bu şablon üzerinden işleme yapılırken dikkatli olunduğu sürece hata yapılmaz. Çoğunlukla kiraz elma gibi meyveler ya da çiçek kelebek gibi doğal desenler, mutfakta en fazla tercih edilen desenlerdir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir