Ev Dekorasyon Fikirleri

İstikbal Oturma Grubu Modelleri 2023 Tüm Modeller

Oturma grupları son zamanları evlerin tamamlayıcı parçaları en önemlileri de koltuk takımları olmaktadır.  Elbette yalnızca koltuk takımları kullanmak buna yardımcı olmayacaktır. Bu nedenle koltuk takımının yanı sıra, sehpalar, halılar da eklenmelidir. 

Özellikle bu eşyalar eklendiğinde tam olarak bir oturma odası tasarımı hazırlanabilmektedir. Buna dikkat edilerek hazırlanan bir oturma odası güzel bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Modernliğin dışında iç mimari anlamında gayet kaliteli tasarımlar ortaya çıkaracaktır.  

Genel olarak iç mimarların mekan tasarımı yaparken özenle seçtikleri oturma grupları, oturma alanının temelini oluşturduğu için de ayrıyeten bir öneme sahip olmaktadır. Bu noktada özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan biri seçilen mobilya takımlarındaki özelliklerdir.

1- Mobilya takımları kaliteli olmalıdır.

2- Seçilirken kir tutmayan takımlar seçilmelidir.

3- Kumaşı kaliteli seçilmelidir. 

4- Özellikle kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre koltuk seçilmelidir. 

5- Kişiye özel konforlu olmasına dikkat edilmelidir şeklindedir.

Bu özellikler dikkate alınarak seçilen oturma grupları herkesin beğenisini kazanarak kullanışlı olmaktadır.

Oturma Odası Tasarımı Nasıl  Olmalıdır?

Oturma odası tasarımında kullanılması gereken en temel parçalar, oturma odası takımı olmalıdır. Bunun temel nedeni oturma odası takımlarının genellikle en çok yer kaplayan ve göze en çok hitap eden yerler olmasıdır. Dolayısıyla oda tasarımlarında en önemli noktalar arasında bunlar yer almaktadır. Yapılacak olan düzenlemelerin oturma odası dekorasyonu açısından oldukça önemli olacağından buna dikkat edilmelidir. 

Ayrıca otura odasında dikkat edilecek diğer noktalardan biri de aşırı göz yorucu ürünleri tercih edilmemesidir. Göz yoran ürünler tercih edildiğinde hem odanın havası bozulacak hem de genel olarak beğenilmeyen bir ortam oluşmuş olacaktır. Bunu önlemek için odanın tamamını kaplayan bir oturma grubu tercih edilmemelidir. Odayı kaplayan bir oturma grubu, özellikle misafirliğe gelenlerin de bu durumdan rahatsız olmasını sağlayacaktır. Bunu önlemek için de oturma grubu dikkatli tercih edilmelidir. 

Oturma grubu tasarımı yapılırken dikkat edilecek diğer bir nokta kaliteli kumaşlar kullanılan parçaların olmasıdır. En azından birkaç parçada kullanılan renkli ve kaliteli kumaş, odanın genel havasını değiştireceği için kullanımda çeşitliliği sağlayacaktır. 

Koltuklar Oturma Odasını Nasıl Etkiler?

Koltuk seçilirken herkesin en çok dikkat ettiği nokta konfordur. Yorgun geçen bir iş akşamında uzanıp dinlenebilecek bir koltuk hayaliyle en rahat oturmayı sağlayan tercih edilmektedir. Bu noktada hem rahat olup hem de odanın dekorasyonunu bozmayacak şekilde olacak koltuklar da tercih edilmelidir. Örneğin odanın genel yapısını bozmayacak şık koltuk takımı modelleri incelenmelidir. Bu incelemeler doğrultusunda da odadaki genel renk geçişlerine göre bir koltuk takımı seçilmelidir.

Koltuk takımı seçiminde odanın renginden çok farklı bir model tercih edilmesi göz yoran da bir etki oluşturacaktır. Bunun olmaması için gerektiği durumlarda iç mimar ile çalışmak da gerekli görülmektedir. Böylece bu konuda yapılacak olan yanlışların önüne geçilerek daha kaliteli bir oda tasarımı yapılmış olacaktır.

İstikbal Oturma Grubu İle Harika Oturma Odaları!

Oturma grupları seçilirken özellikle kaliteli oturma grupları seçilmelidir. Kalite yalnızca renk ve konfor bakımından değil ayrıca ortamın genel havasını da bozmayacak şekilde tercihler yapılmalıdır.  İstikbal oturma grupları yenilenerek günümüzün modern yapısına göre tercih yapabilme olanağı sağlamaktadır. Bu noktada tercih edilebilecek ürünlerin çokluğu nedeniyle de sıklıkla İstikbal mağazaları kullanılmaktadır. Odanın ölçülerinin yapılarak tercih edildiği bir oturma grubunda herhangi bir kötülük olmayacaktır. 

Oturma grupları oturma odaları için en önemli noktalardan bir tanesi olduğu için oturma odası yapımında en çok dikkat edilmesi gereken birçok kısmı da içinde barındırmaktadır. Bu şekilde dikkatli seçilen oturma grupları hem renk açısından hem de görünüm açısından kullanıcılarına memnuniyet sunacaktır. Bu sayede müşterilerin de bu durumlardan mutlu olması ve memnun ayrılmaları da sağlanmış olacaktır. 

Seçilen oturma grupları hem  son yıllardaki modern oturma gruplarına yakın hem de konforlu olmalıdır. Bu noktada eskiden kullanılan ve günümüzde vintage adı ile anılan parçaların kullanımını seven kişiler için de birçok tercih bulunmaktadır. Bu tercihler de kullanılarak çeşitli tasarımlar yapılması mümkün hale gelmektedir. 

Oturma Gruplarının Fiyatları

Koltuk takımı fiyatları günümüzde çek çeşitli olmaktadır. Bu nedenle herkesin istediği modele göre ve herkesin bütçesine uygun tercihler bulunmaktadır. Bu konuda yapılması gereken akıllardaki koltuk modelini ve bütçeyi belirlemek olacaktır. Bunu yaptıktan sonra bir mağazaya giderek kafanızdaki koltuk modeline kolayca ulaşabilmektesiniz. Neticede oturma odalarının süsleyici parçasını da alarak harika tasarımlar ortaya çıkarabilmektesiniz. 

Koltuk takımı fiyatları özellikle koltukta kullanılan renkler, koltuk yapısı, kumaşlar ve kumaşların kalite düzeyi ile ölçülerek farklılaşmaktadır. Bu nedenle tüm bunlar göz önünde bulundurularak tercihler yapılması gerekmektedir. Bu konuda bir iç mekan tasarımcısı ya da iç mimardan yardım istenebilir. Çünkü bu tarz konularda iç mimarların yapabilecekleri sınırsızdır. Belirlenen model ve alınan ölçüler sonrasında ortaya güzel tasarımların çıkacağı da düşünülerek oturma grubu modelleri incelenmelidir. Sonuçta da buna göre karar verilerek oturma odasının süsleyici yapısının alınması da tamamlanmış olup dekorasyonun da yapılması sağlanmış olmaktadır. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir