Genel Dekorasyon

İndigo Mavisi ile Ev Dekorasyon Fikirleri

Yeni yılın gelmesi ile birlikte yeni renk trendleri de ortaya çıkmaya başlamıştır. 2021 yılı tasarımları içerisinde indigo mavisi dekorasyon fikirleri oldukça yaygındır. Yeni yılın gözbebeği olan indigo mavisi ile birlikte evlerde daha farklı renklere geçilmiştir. Mavinin sakinleştirici özelliğinin büsbütün yansıtıldığı indigo mavisi, birçok kişinin evlerinde tercih ettiği bir ton haline gelmiştir. Özellikle salonlarda tercih edilen bu renk birçok kişinin dinlendirici olması amacı ile seçtiği bir tondur.

 

 

Salonda Mavi Seçimi

Uzmanlara göre mavinin insan ruhunu dinlendirici bir etkisi bulunuyor. Bu nedenle de evlerini baştan tasarlamak isteyen kişiler, özellikle salonlar için maviyi tercih ediyorlar. Son zamanlarda trend olan indigo mavisi de dekorasyon fikirleri ile birliktesalonlarda yerini alıyor. Gün sonunda hane içindeki kişilerin bir arada toplandığı salonlarda mavi rengi tercih edilebiliyor. Bu renk konuşma iç güdüsünü ortaya çıkartıyor ve kişiler arasındaki iletişimi güçlendiriyor.

 

 

Evlerde duvar boyası yerine koltuk ve aksesuar seçimlerinde de indigo mavisi kullanılabiliyor. Koltuklarda kullanılan bu renk sarı ile birleştirilerek canlı bir duruş elde edilmesi sağlanıyor. Bu sayede pozitif enerjinin oda içinde yayılması ile kişiler enerjilerini yükseltebiliyorlar. Mavi koltuklarda kullanılan sarı ya da toz pembe battaniyeler ile koltukların olduğundan daha farklı bir duruş elde edilmesi sağlanır.

İndigo Mavisiyle Şık Bir Görünüm

İndigo mavisi yanında kullanılan renge bağlı olarak farklı tarzlarda kullanılabilen bir renktir.Bu nedenle salonunda spor yerine şık bir görünüm yakalamak isteyen kişiler için de avangart modellerde yapılan indigo mavisi koltuklar da mevcuttur. Krem rengi ile ev tekstili desteklenen koltuklar salonda şık bir hava yakalanmasına yardımcı olur. İsteğe göre krem rengi yerine beyaz da kullanılabilir. Ancak indigo mavisi koyu bir ton olduğu için açık renklerle desteklenmesi sonucunda, şık bir görünüm yakalanması oldukça kolaydır.

 

 

Mavi renk koltuk kullanmak istemeyen, beyaz veya krem renk koltuk kullanmayı tercih eden kişiler için de indigo mavisi aksesuarlarda tercih edilebilir. Vazo, biblo ya da çerçeve gibi salon aksesuarlarında tercih edilen indigo mavisi de salonlarda şıklık yakalanmasına yardımcı olur.

Mutfak Dolaplarında Renkli Seçimler

Mutfak dolaplarında yapılan renkli seçimler de 2021 trendleri içerisinde yer alır. Canlı renklerin yanı sıra aynı anda birkaç canlı renk ile de mutfak dolapları renklendirilebilir. Mutfaklarda kullanılan pudra pembesi renginin yanı sıra indigo mavisi de oldukça renkli alanlar elde edilmesini sağlar. Duvarlarda kullanılan renkler indigo mavisi yemek masası ya da sandalyeler ile desteklenebilir. Stresli bir günün ardından mutfak vakit geçiren kişiler, mavinin tonu içerisinde kendisini rahatlatabilir. Mavi uyumlu ortamların oluşturulmasını sağlar ve yemek esnasında da kişilerin pozitif enerji ile bütünleşmesini mümkün kılar.

 

 

Özellikle evden çalışmalarını yürüten ve evde çok fazla vakit geçiren kişiler için indigo mavisi ideal seçim olacaktır. Bu renk ile birlikte sıcak bir ortamın yakalanması daha mümkün olurken, odadaki canlılık hissiyatı artacaktır. Yemek masası etrafında kullanılan mavi ile de masadaki sohbetin daha da artması amaçlanabilir. Pozitif enerji verme meyli bulunan bu renk, özellikle insanlar üzerinde uyarıcı bir etkiye sahiptir. Kişilerin vücutlarında da etkisi bulunan bu renk metabolizma hızını etkiler ve sindirimin hızlı olmasına yardımcı olur. Son zamanların trend renklerinden olan indigo mavisi, bu nedenle özellikle yemek yenilen alanlarda tercih edilir. Birçok farklı rengin de uyum sağlayabileceği bu renk, kombin yapılması oldukça kolay tonlar arasındadır. Bu yüzden de en tercih edilebilir tonlardan birisidir.

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir