Ev Dekorasyon Fikirleri

İlginç Ev Dekorasyon Fikirleri

Sıradan ve tekdüze olmayan dekorasyon fikirleri ile evlerimizi harika yerler haline getirmeye çalışıyoruz. Tüm mobilyaların hatta dekorasyon dergilerindeki örneklerin bile bire bir birbirine benzediğini düşünürsek bu iş bir hayli zor. Ilginç ev dekorasyon fikirleri her yerde kolay kolay karşımıza çıkmıyor. Değişik bir dekorasyon için iki yöntem vardır. Birincisi klasik eşyaları farklı, bambaşka şekillerde kullanmak. Ikinci yöntem ise kimsede olmayan mobilyalar, çok farklı aksesuarlar bulmak ya da yapmak. Bir kaç farklı eşyadan ilham alarak kendi mobilyalarınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Her şeyin kişiye özel tasarlandığı şu günlerde bir çok yapım atölyesinde kendi çizimlerinizi yaptırabileceğiniz ustalar bulabilirsiniz.

Ilginç ev dekorasyon fikirlerimize bir değişiklik yapıp salon yerine yatak odasından başlayalım. Konforlu, huzur dolu ve pratik bir yatak odasını nasıl ilginç bir hale getirebiliriz. Herkesin bir makyaj masası vardır. Makaj masasını erkekler kullanmıyor, bu fikrimiz kadınlar için. Makyaj masası karşısında sandalye yerine armut koltuk tarzı kocaman koltuklardan kullanın. Içine göçmemesi ve belinizi ağrıtmaması için bir kaç işlem yapmak gerekebilir. Bunun yerine tek kişilik renkli bir koltuk koyabilirsiniz. Bu koltuğu yatağa yatmadan önce ayaklarınızı uzatıp dinlenebileceğiniz, kitap dergi okuyabileceğiniz bir okuma köşesi haline getirebilirsiniz. Uykuya daha hızlı ve kolay dalabilmek için huzur verici kısık bir müzik çalan, su şırıltısı eşliğinde soft bir ışık veren lambaları da değişik bir dekorasyon için tercih edebilirsiniz. Mobilya mağazalarında görebileceğiniz tüm değişik ancak kullanışlı mobilyaları da bu şekilde kullanabilirsiniz.

Gelelim oturma odası veya salonlara. Eğer çok küçük bir salonunuz varsa burada loft tarzı merdivenli bir sistem kullanabilirsiniz. Bu sistem küçük çocukların bulunduğu evler için uygun değildir. Küçük çocuğunuz varsa farklı yöntemler deneyin. Ilginç ev dekorasyon fikirleri salon uygulamalarında en kolay ve en şık yöntemlerden bir tanesi de duvar panelleridir. Bu duvar panellerini tek bir duvarda, karşılıklı iki duvarda ya da tüm oda duvarlarında kullanabilirsiniz. Ilginç motifler ile tasarlanan dekoratif duvar panelleri evlerimizi oldukça hoş bir hale getirebilirsiniz. Bu duvar panellerine değişik duvar aksesuarları da asabilirsiniz.  Daha fazla fikir almak için galerimizde göz atın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir