Genel Dekorasyon

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri

Her ülkenin kendine has kültürel özellikleri vardır. Bu kültürel özellikler yemekleri, adetleri, yaşam şekillerini ve ev mimarisini direk olarak etkiler. Bizim kültürümüzün yansıması olan ev mimarimizde çatı katı evler çok yaygın değildi. Son zamanlarda toprak fiyatlarının aşırı yükselmesi sonucunda ise bodrum katından çatı katına, en kuytu köşelerden her santimine kadar evin kullanılır hale geldi. Çatı katı dekorasyon örnekleri de ilgi odağı olmaya başladı. Çünkü bodrum katında oturmaktansa insanlar çatı katında oturmayı tercih ediyorlar. Her ikisi de benzer konforsuzluklarda olmasına rağmen çatı katı yüksek olduğu için bir çok insana daha güvenilir geliyor. Aynı zamanda yüksek katlar bodrum katlarına göre daha aydınlık oluyor. Çatı katı daireler büyük normal camları olmadığı için diğer katlara göre daha karanlık ya da loş olabiliyor.

Çatı katlarını doğru ve verimli bir şekilde dekore edebilirseniz ne kadar küçük olursa olsun çok tatlı ortamlar ortaya çıkarabilirsiniz. Çatı katlarının bu kadar ilgi görüyor olmasının sebebi de bu tatlı, sevimli ortam imkanı vermeleridir. Yüksek tavanlı olanları daha havalı bir şekilde dekore etmek mümkündür. Ancak alçak tavanlı ve küçük olanlarını sevimli olabilecek şekilde dekore etmek gerekir. Yerde minik renkli minderler, alçak koltuk ve masalar ile masallardan fırlamış görünümü veren sıcacık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz sıcak ve sevimli örnekleri galerimizdeki çatı katı dekorasyon örnekleri içerisinde bulabilirsiniz.

Sevimli ve sıcak olanların yanında tabi ki son derece şık, son derece modern çatı katı dekorasyon örnekleri de vardır. Bu tarz modern tasarımlar daha çok dubleks evlerde kullanılır. Bu tarz dubleks evlerin tavanları bazen çok yüksek olabiliyor. Yüksek tavanlı evlerde iki katı birden kaplıyormuş gibi görünen yenilikçi mobilyalar ile lambaları kullanabilirsiniz. Oturma odası gibi ana odaların tüm duvarlarını camdan yapabilir böylelikle gökyüzünden aşağı bakıyormuşsunuz gibi görünen evlerinizi dekore edebilirsiniz. Yükselen ev fiyatları bizi, binaların her köşesini en verimli şekilde kullanmaya mecbur bırakıyor.

Siz de herhangi bir çatı katını en güzel şekilde dekore etmek istiyorsanız galerimizdeki örneklere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir