Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

İki kişilik Çocuk Odası Takımları

Çocuk odası dekorasyonlarında yeni trend ölçülü mobilya takımları hazırlatmak olmaya başladı. Artan üretim sonucunda düşen fiyatlar, özel yapım mobilyalar ile seri üretim fabrikasyon mobilyaları fiyatlarını birbirine oldukça yakın bir hale getirdi. Eğer iki kişilik çocuk odası takımları arıyorsanız ve bunu uzunca bir süre kullanmayı düşünüyorsanız, o zaman hiç düşünmeden özel ölçü mobilyalara göz atmalısınız. Odanızın ölçülerini aldıktan sonra size yatak ve ranza seçenekleri ile farklı modeller çıkardıklarında ne kadar alanı yatak için ne kadar alanı çocukların oyun bölgesi olarak kullanmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Hem kız çocuklarına hem erkek çocuklarına uygun

Iki çocuğunuzdan biri kız diğer erkek ise, odayı tam ortadan ikiye bölmüş gibi düşünüp bir tarafını başka diğer tarafını bambaşka bir şekilde dekore edebilirsiniz. Kız çocukların pembe  ve beyaz tonlarındaki prenses odalarına karşın erkek çocukların arabalı, batman gibi süper kahramanlı farklı oda hayalleri vardır. Odanın bir tarafına bir yatak diğer tarafına diğer yatağı koyarak herkesin sınırlarını belirleyebilirsiniz. Kız çocuk odası dekorasyonu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kız çocuk odası dekorasyon fikirleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Ortadan oyun alanı oluşturuyormuş gibi geçirebileceğiniz cibinlik ile de herkesin kendi alanında kalmasını sağlayabilirsiniz. Kız çocuğunuzun alanındaki duvar kağıdını onun seçtiği bir model, erkek çocuğunuzun alanıdaki duvar kağıdını da onun seçtiği bir model olarak kullanıp herkesi mutlu edebilirsiniz. Erkek çocuk odası konusunda da daha detaylı bilgi almak için erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri başlıklı yazımını okumanızı tavsiye ederiz.

Klişe renklerden uzaklaşın

Iki kız çocuğunuzun ya da iki erkek çocuğunuzun birlikte kalacağı odaların mobilya seçiminde klişe renklerden uzaklaşın. Modern çocuk odası takımları artık kızlar için pembe erkekler için mavi renk tonlarından farklı renklere doğru ilerliyor. Cinsiyetçiliğin ön plana çıktığı bu renkler yerine doğaya yönelmeyi sağlayan, iç huzur veren doğanın renk tonları olan yeşil, beyaz ve bej rengine evinizde yer açın. Parlak kırmızılar ile pastel yeşillerin aydınlattığı bir çocuk odasında çocuklar da kendilerini parlak hayal dünyalarının içinde hissetmeye devam ederler.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir