Diğer

Günlük Ev Temizliği Nasıl Yapılır

 

Çalışan çalışmayan bütün hanımların ortak derdidir ev temizliği. Saatlere mal olan bu çalışmanın gerekli püf noktaları bilinirse saatler en az indirilebilir. Sabah kalkar kalkmaz ilk iş olarak hızlı bir şekilde evde bulunan bütün yatak odalarında ki yataklar düzeltilir ve kirliler toparlanıp makineye atılırsa tek bir adımda toparlanma gerçekleşmiş olur.

Kahvaltı için çay suyu konulduğunda oturma odasında bulunan fazlalıknlar da toparlanıp, evin tamamı süpürmeye hazır olmuş olur. Kahvaltı sonrasında bütün bulaşıklar makineye atılır ve mutfak toparlanırsa, artık süpürge ve paspasa geçilebilir.

Tabi ki temizliğin en önemli noktası evinin derli toplu olmasıdır. Bunun için gece yatmadan evinizi toparlayıp sabah kalktığınızda işiniz çok kolay olacaktır. Ayrıca evinizde bulunan gereksiz aksesuarlar, gereksiz eşyalar ne varsa ortadan kaldırırsanız işiniz normal de olduğundan çok daha kolay gelecektir.

İlk önce bütün evi güzelce süpürmekle işe başlayabilirsiniz. Fakat ben önce banyo ve tuvaletleri deterjanlayıp beklemeye bırakıyorum ve sıra oraya geldiğinde ovalamadan kolaylıkla temizleyebiliyorum. Ardından bütün evi süpürüyoruz ve bir kova sirke su karışımı hazırlayıp tüm evin tozunu alıyoruz.

Sirkeli su sayesinde eviniz çok daha geç tozlandığını gördüğünüzde toz almak için başka deterjan kullanmayacaksınız. Toz alma işlemi bittikten sonra dilerseniz benim gibi banyoları temizleyip en son evi silip,, tuvaleti yıkayıp çıkabileceğiniz gibi , evi silip ardından tuvalet ve banyoyu temizleyip de temizliğinizi bitirebilirsiniz.

 

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hepsi çok güzelde nasıl alabiliriz hemen dönerseniz memnun olurum satışınız varmı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir