Banyo Dekorasyon

Gri Beyaz Banyo Dekorasyonu

Tarihin en eski çağlarından beri bir arınma yöntemi olan yıkanma, zaman içerisinde arınma ritüellerinin dışına çıkıp hayatın en önemli parçalarından biri haline geldi. Roma hamamları, bizans hamamları, osmanlı hamamları bize bu yıkanma eyleminin yaşadığımız topraklarda her daim çok önemli olduğunu gösterir. Toplu yıkanma odalarının, o birbirinden ihtişamlı hamamların yerini modern zaman banyoları aldı. Modern zaman banyoları, size kendinizi nerde hissetmek isterseniz orda hissetirecek özelliklerle bezendi. Biz bu yazımızda dilediğiniz banyo temasına uygulayabileceğiniz gri beyaz banyo dekorasyonu hakkında bilgiler verip en güzel örneklerini paylaşacağız. Dediğimiz gibi siz bu tarzı istediğiniz temada kullanabilirsiniz. Ister uzak doğunun ücra köşelerinden gelmiş gizli bir spa alanı, isterseniz yağmur ormanlarında koşuyormuşsunuz hissi veren banyo konseptlerinde kullanın.

Gri beyaz banyo dekorasyonunun olmazsa olmazı, gri fayanslar

Banyomu nasıl dekore edeceğim, yer yok ektsra mobilya koyamam diyorsanız beyaz ile griyi bir arada kullanmak istiyorsanız bu durumda en doğrusu gri rengi fayanslarda kullanmak. Banyodaki diğer ürünlerin beyaz ya da tonlarında olacağını düşünürsek fayansları gri kullanmak doğru olur. Gri fayans kullanımı, beyaz fayanstan daha iyidir. Beyaz, tüm kiri anında belli eden sürekli temizlenmesi gereken bir renktir. Özellikle de parlak beyaz fayanslar tüm kiri, su lekesini, tozu çok gösterir. Bunun yerine kırık beyaz, kirli beyaz gibi renklerde fayans veya gri fayans kullanabilirsiniz.

Küvetin bulunduğu yeri banyonun geri kalanından ayırmak için sadece bunun çevresinde bir miktar fayans kullanıp kalan yerleri duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Aynı zamanda suya dayanıklı banyo duvar boyaları ile boyayabilirsiniz. Içinizden hangisi geliyorsa onu yapın, sizi mutlu edecek ışıl ışıl bir banyo hazırlayın kendinize.

Gri beyaz banyo dolapları

Bir banyoda ne kadar alan olduğuna bağlı olarak değişse de banyoların olmazsa olmazları banyo dolaplarıdır. Lavabonun altına gizlenmiş ana dolapların dışında uzun yüksek dolaplar da vardır. Birbirini tamamlayan iki pastel renk olan beyaz ve gri, dolaplar üzerinde oldukça şık durur. 50 modern banyo örneği yazımızdan farklı renk kombinasyonları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir