Balkon Dekorasyonu

Feng Shui Kapalı Balkon Dekorasyonu Önerileri

Feng Shui eski bir Çin öğretisi olarak günümüzde oldukça rağbet görüyor ve insanlar bu felsefeyi yaşam alanlarında da uygulamayı istiyor. Özellikle de Feng Shui kapalı balkon dekorasyonu ise büyük dikkat istiyor. Bu felsefeye göre her alanın ve her eşyanın bir yaşam enerjisi bulunuyor ve bu enerji doğru kullanılmadığı takdirde insanları kötü etkiliyor. 

 

 

 

Bu nedenle özellikle de balkon tasarımları önem taşıyor. Kapalı olan balkonun daha geniş görünmesi için büyük boy aynalar kullanmak yararlı olacaktır. Bu şekilde alan daha büyük görünecek ve enerjinin de doğru olarak yayılması sağlanacaktır. 

Balkon eğer deniz, göl, ormanlık alan gibi bir manzaraya sahip ise bu enerjinin artmasını sağlarken manzarası güzel olmayan balkonların kapatılması ve kapatılan alanda balkon duvarını kaplayacak şekilde dikey bahçe düzenlemesi yapılması yararlı olacaktır. Balkon büyük ise içine koyacağınız küçük bir süs havuzu bu felsefe ile tam bir uyum sağlayacaktır. Kapalı balkon dekorasyonu yaptığınızda asla fazla eşya kullanılmamalıdır. Sadelik Fheng Shui dekorasyon tarzında önem taşımaktadır. Eşyaların yerleştirilme yönü de çok önemlidir bu şekilde enerjiyi karşıdan alacak ve sizin de bundan olumlu etkilenmeniz sağlanacaktır.

 

Rahat Oturma Grupları Kullanmalısınız

Kendinizi rahat hissedeceğiniz oturma gruplarını hangi yönden enerji almak istiyorsanız o yöne doğru yerleştirmeyi unutmamalısınız. Bu alanda asla kullanmayacağınız bir eşyanın bulunmasına izin vermemelisiniz. Feng Shui öğretisi içinde eşyaları kullanmadığınız takdirde enerjisi kaybolur ve bu durum da sizi kötü etkileyecektir.  Büyük masalar yerine küçük sehpalar daha kullanışlı olacaktır Ayna konusu kesinlikle ihmal edilmemeli özellikle balkonun küçük olması halinde mutlaka kullanılmalıdır. İç huzurunuzu bulacağınız ve evrenin yaydığı olumlu enerjiyi bulacağınız Fneg Shui dekorasyonu ile hayatınızda ki olumsuzluklardan da uzaklaşabilrsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir