Genel Dekorasyon

Ev Giriş Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev giriş dekorasyonu her zaman ihmal ediliyor gibi gelse de evinizi ilk olarak yansıtan yer antrelerdir. Evin giriş kısmının oldukça sade ve şık bir şekilde düzenlenmiş olması evinizi daha ferah ve estetik açıdan daha şık gösterecektir.Eve ilk girdiğiniz anda sizleri karşılayan sıcacık bir ortamdan daha güzel ne olabilir ki?

Sizler de ev giriş dekorasyonu nasıl olmalı konusunda fikir arıyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz?

 

Ahşap Kasalar İle Dekorasyon

Vestiyer kullanmak küçük ev girişleri için alan kaplamaktan başka bir şey değildir. Bunun için ahşap kasalardan modern bir ayakkabılık tasarlayabilirsiniz. Üzerine koyacağınız bir puf minder ile hem oturmalık bir yer hem de ayakkabılık olarak kullanabileceğiniz bir mobilya tasarlayabilirsiniz. Üstelik pastel tonları tercih ederek daha modern bir hava katabilirsiniz.

Ayna Kullanın

Ev dekorasyonunda ayna kullanımı küçük alanları daha büyük göstermek için en önemli fikirlerden biridir. Epey dar ve küçük bir girişe sahip iseniz kesinlikle büyük bir ayna tercih edebilirsiniz. Bu sayede alan da daha geniş gözükecektir. Karşılıklı olarak iki duvara da asacağınız ayna ile antreniz daha geniş gözükecektir.

Konsol Seçimi

Ev girişi için konsol tercih edecekseniz ince ve uzun modelleri tercih etmenizde fayda olacaktır. 

Vestiyer tercih etmek yerine ince bir konsol ev girişinizi daha modern ve daha şık bir hale getirecektir.

Zemin Ev Girişi İçin Çok Önemli

Zemin rengi evinizin girişi için en önemli faktörlerden biridir. Zemin için halı tercih etmek yerine renkli zemin kaplamaları tercih edebilir ve küçük bir orta halı ile süsleyebilirsiniz.

Ev girişi evin en sık kullanılan alanlarından biri olduğu için en çok kirlenen yerlerinden biridir. Bunun için beyaz renkli bir zemin veya açık renkli zemin renkleri yerine daha koyu renkli zemin tonlarını tercih edebilirsiniz. 

Duvarlarda Yenilik Yapın

Antre duvarları tablo asmak, ayna için en doğru alanlardan biridir. Bununla birlikte modern mimaride ev girişleri için genellikle tuğla görünümlü duvar kağıtlarını ve duvar kaplama ürünleri tercih edilmektedir. Sanki dışarıdaymış hissi verecek olan tuğla görünümlü duvarlar ile evinizin havasını birden değiştireceksiniz. 

 

 

 

Bitkileri Eksik Etmeyin

Evinizin girişinde rengarenk çiçekler ve yemyeşil bitkiler ile ev girişinizi bahçeye çevirebilirsiniz. Eğer dar bir ev girişine sahip iseniz duvara monte edebileceğiniz saksılar işinize yarayabilir. Saksılıkları duvara asarak içine mis kokulu bitkileri yerleştirin. Dar bir alanı bundan iyi değerlendirme fikri olamaz. Ayrıca raf sistemleri ile de saksıları kullanabilirsiniz. 

Antre Dekorasyonsuz Olmaz

Evinizin tüm odalarını kendi zevklerinize göre dekore ettiniz. Ancak evinizin girişine dokunmamanız evinizin havasında hiçbir değişiklik yapmayacaktır. Antreyi de bir oda gibi düşünerek dekora etmeniz gerekir. 

Sade Ve Şıklık Ön Planda Olmalı

Oldukça renkli veya koyu renkli duvar renkleri, mobilyalar antre için uygun değildir. Evinize girdiğinizde içinizin açılması için açık tonları tercih etmelisiniz. Kırık beyaz bir duvar ve kırık beyaz renkli fayanslar ile antrenizi şık ve sade bir odaya dönüştürebilirsiniz. 

Alan küçük olduğu için fazla aksesuar ile antre bölgesini boğmamakta fayda olacaktır. Hareket etmenizi engelleyecek büyüklükte konsollardan uzak durmanız gerekiyor. 

Doğru Aydınlatma Seçin

Antre aydınlatması genellikle göz yormayan bir aydınlatma olmalıdır. Sarı rengi antre için düşünmemelisiniz. Daha soft tonlarda ve ışık gerektirmeyen bu alanı aydınlatmak için beyaz tonları daha uygun olacaktır. Antre aydınlatması için duvara monteli lambalar hem dekoratif olarak oldukça şık duracak hem de aydınlatma sorunuzun önüne geçecektir.

Antre aydınlatması için loş ışık yerine duvar ve zemin renklerini yansıtacak tonda bir ışık tercih etmelisiniz. 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir