Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyonunda 10 Yeni Nesil Fikir

Ev Dekorasyonunda 10 Yeni Nesil Fikir

Bir insanın ya da ailenin yaşam tarzını, gelir durumunu, zevkini gösterebileceği en iyi alanı evidir. Peki, şık ev dekorasyonları yapmak için iç mimar olmak gerekir mi? Elbette hayır! İşte size vereceğimiz tüyolar ile ev dekorasyonunuzu çok daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Duvarlar

Duvar boyaması için ayırdığınız bütçeyi aşmadan, belirlediğiniz tasarıma göre duvarlardan bir tanesi farklı renk yaparak bulunduğunuz odanın havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Yer Döşemesi Seçimi

Koyu veya açık renkli yer döşemesi seçimi, odanın ferah ya da boğucu gözükmesinde önemli rol oynamaktadır.

Sadelik

Biblo, fazla yastık, danteller gibi ufak tefek birçok yan ürün, dekorasyonda karışık bir görüntü oluşmasını sağlar. Oysa seçmiş olduğunuz birkaç biblo veya küçük eşya ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Halılar

Eski tip halılar yerine, modern, tüylü ve büyük tip halı seçerek odanızda daha şık bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Lamba Seçimi

Türk tipi ev dekorasyonunda, aydınlatma tek bir yerden büyük bir lamba ile sağlanır. Ancak yeni tip şık ev dekorasyonları için spot, yerden ayaklı lambalar, birkaç küçük masa lambası gibi detaylar kullanılarak daha hoş bir görüntü elde edilmektedir.

Perdeler

Perdelerin şaşaalı ve abartılı olması ev dekorasyonunda sade ve şık görüntünün engellenmesine neden olur. Stor veya uçuşan tül perdeler tercih edilebilir.

Aksesuar Kullanımı

Yapmış olduğunuz tasarıma uygun aksesuar kullanımınız, odanızın kendini gösterebilmesi için en önemli verilerden birisidir. Örneğin; mavilerin hakim olduğu bir oturma odası için minik fener biblolar kullanılabilir.

Mobilyalar

Yaşam tarzınıza uygun mobilya seçimi önemlidir. Bebekli evde beyaz mobilya, ufak odalarda koyu renkli mobilya veya tavanı alçak evlerde karışık renkli döşemeli mobilya kullanımı uygun olmayacaktır.

Düzenleyiciler

Düzenleyiciler bir evin olmazsa olmazı, görüntü kirliliğini ortadan kaldıran en önemli unsurdur. Gizli yerlerde olması ve evin derli toplu gözükmesini sağlaması ile oldukça işlevseldir.

Geri Dönüşümlerden Yararlanmak

Yeni trenlerde eski eşyaları yeniden farklı amaçlarda değiştirmek şık ev dekorasyonlarının olmazsa olmazı haline gelmiş durumda. Ek bir bütçe gerektirmeyen bu yeni tasarım fikirleri için internetten faydalanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir