Ev Aksesuarları

Ev Aksesuarı İçin hiçbir Yerde Bulamayacağınız 20 Aksesuar Önerisi

Ev dekorasyonu denilince olmazsa olmazlardan aksesuarlar ev için büyük önem taşır. Dünya’nın neresinde olursa olsun ister villa ister kulübe her evde mutlaka aksesuar bulunur. Bir evin yaşam alanına dönüşmesinin ilk şartı aksesuardır. Ev için aksesuar denilince akla ilk gelenler arasında halı, ayna, avize gibi materyaller gelir. Bu aksesuarların doğru seçimi ve uyumluluk göstermesi hem evin görünüşünü değiştirir hem de eşyaların daha düzenli durmasını sağlar. Ev tasarımlarında öncelikle renk seçimleri ve aynı renk tonlarında aksesuarlar bazen de tercihe göre tamamen zıt renkli aksesuarlar kullanılarak dekorasyon işlemi tamamlanır.

Renklerin Dili Ne Söylüyor?

Ev dekorasyonlarında belirli bir kural vardır. Açık renkler bulunulan mekanı daha geniş ve ferah gösterirken, koyu renkler daha dar ve kasvetli gösterir. Ancak hiçbir renk tek başına bir ortamı güzelleştirmek için yeterli değildir. Nerede hangi rengin kullanılması gerektiği ev dekorasyonunda çok önemlidir. Aksesuarlar ev için büyük önem taşır. Ancak her aksesuar her mekana uyum sağlamaz. Klasik tarzda dizayn edilmiş bir odaya rengârenk kırlent koymak tamamen hayal kırıklığına sebep olacaktır. Bu sebeple öncelikle tasarım yapılacak odanın tarzına göre aksesuar seçilmesi şık ve konforlu bir alan yaratacaktır.

Nasıl Bir Aksesuar Seçmelisiniz?

Eşyalar odanız için yetersiz kaldı ise duvara gösterişli ve büyük bir saat asarak ya da hoş ve dikkat çekici bir tablo ile odadaki boşluk duygusunu ortadan kaldırabilirsiniz. Aksesuarlar ev için çok önemlidir. Bu sebeple koyu renklerin hakim olduğu bir odayı aydınlık göstermenin en doğru yolu açık renklerde ve sade bir avize kullanmaktır. Aynı zamanda klasik tarzda döşenmiş bir oturma grubunun hakim olduğu oda için pastel rengi sade perdeler kullanılabilir. Aynı zamanda halı seçimi de odanın şekli ve dokusunu tamamen değiştirecek başka bir unsurdur. Açık renkte sade motifli bir halı odayı geniş gösterirken kilim desenli ve koyu renkli halılar odayı daraltacaktır. Ancak açık renkli eşyaların olduğu bir odada muhakkak koyu renk bir halı tercih edilmelidir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir