Genel Dekorasyon

En Sevilen Renklerden, Kahverengi Koltuk Dekorasyonu

Renklerin hayatımızdaki etkisi sadece ferah ve aydınlık bir ortam yaratması değil bunu gayet iyi biliyoruz artık. Aynı zamanda psikolojik olarak bizi derinden etkileyen yönleri olduğunu bildiğimiz renkleri etrafımızdaki eşyalarda dikkatli seçmeye çalışırız. Eşya seçiminde renklerin etkilerinden bahsetmeden önce birazcık renklerin genel özelliklerinden bahsedelim. Bildiğiniz gibi renkler ikiye ayrılıyor ana ve ara renkler. Ana renkler zaten halihazırda bulunan doğal renklerdir. Ara renkler ise iki ana rengin karıştırılması yani birleştirilmesi ile oluşan renk tonlarıdır. Açık koyu veya değişik tonları bulunur. Güçlü ana renklerin başında gelen kırmızı hırs, güç, iktidar manasına gelir. Aynı zamanda aşkı ve tutkuyu da temsil eder. Kırmızı renk genel olarak iç güdüleri uyardığı için yiyecek firmaları, marka logoları ve aslında restoranlarda sıklıkla kullanılır. Sevilen renk tonlarının başında gelse de aslında ev dekorasyonunda pek tercih edilmez. Kendisi çok güçlü bir renk tonu olduğu için kullanımı kolay bir renk değildir. Ana renklerin geneli diğer ara renklere göre daha güçlü, ön plana çıkan renkler olduğu için çok fazla tercih edilmezler. Kahverengi ve tonları ev dekorasyonunda en fazla tercih edilen renk tonlarının başında gelir.

En sevilen renklerden, kahverengi koltuk dekorasyonu

Salon ve oturma odasının ana mobilyalarını koltuklar oluşturur. Koltukların rengi genel olarak oda dekorasyonunun rengini belirler. Bu sebeple de koltukların rengini seçmek ayrı bir önem kazanır. Kahverengi koltuk dekorasyonu demek sizin odanızın genel rengini de bu tonlarda ayarlayacağınız anlamına gelir. En popüler tonları olan açık ve sütlü kahverengi, hem duvar renk tonlarını oluşturmak açısından hem perde renk tonu seçimi açısından oldukça el verişli renk tonlarıdır. Kahverengi ve tonlarının ev dekorasyonunda bu kadar sevilmesinin en önemli sebebi kolay ve mild bir renk tonu olmasıdır. Ikinci sebebi ise doğal olması. En çok kullanılan odalarda doğal renk tonları kullanmak sakinlik ve huzur verir. Kahverengi salon dekorasyonu örnekleri bizlere bu konuda daha fazla fikir sunuyor.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir