Genel Dekorasyon

En Pratik Yazlık Ev Dekorasyonu Fikirleri

Kış aylarının sona erdiği günlerde evlerde bir yazlık dekorasyon telaşesi başlar. Kimi yazlık evlerine gitmek için hazırlık yaparken kimi de kışın kaldığı evinde kalmaya devam eder ancak evi yazlık dekorasyonu ile düzenler. Biz bu yazımızda nerede isterseniz kullanabileceğiniz en pratik yazlık ev dekorasyonu fikirleri ve yöntemlerini sizler ile paylaşacağız. Yazlık ev dekorasyonu sadece yazlık evlerde değil kışın kullandığımız evlerde de uygulanır. Türkiye’de hemen hemen tüm evlerde kışın evin en küçük odası daha kolay ısınabildiği için tercih edilir. Balkon olan, kocaman pencereleri olan büyük odalar yaz aylarında kullanılırken kış aylarında kapatılıp, koltukların bile üstü örtülerek yaz beklenir. Işte tam bu tarz evlerde geniş ferah salonlarınızı minik dekorastif değişiklikler ile çok daha yazlık, çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Yazlık dekorasyonun olmazsa olmaz bir kaç tüyosu ile her şey hazır hale gelir.

Yazlık ev mobilyaları ile başlayabilirsiniz

Yazlık odaları kullanmaya başladığınızda bu alana yaz için daha uygun mobilyalar yerleştirebilirsiniz. Bu mobilyalar beyaz ve mavi renk tonlarının hakimiyetinde, deniz ve denizcilik desenlerini hatırlatan bazı semboller ile süslenmiş mobilyalar olabilir. Eğer eviniz şehir merkezinde ise ve bulunduğunuz şehirde deniz yoksa bu tarz bir dekorasyon çok mantıklı olmaz. Bu tarz yazlık ev mobilyalarını, plajı olan şehirlerdeki yazlık sayfiye evlerinde tercih etmek daha mantıklıdır. Peki evinizi tamamen yazlık dekorasyonla döşemek istiyorsanız nasıl tasarımlar seçmelisiniz? Yine beyaz ve krem rengi gibi açık renk tonlardaki tüm konforlu mobilyaları tercih edebilirsinz. Yazlık ev dekorasyonunun en dikkat çekici noktası bol bol beyaz ve açık mavi tonlarının kullanılması. Kışın kapalı ve soğuk günlerinde sık sık kullandığımız koyu renkleri hayatımızdan çıkarmak, parlak ve ferah bir aydınlanma yaşamak için sıcak yaz günlerini bekliyoruz. Yaz günleri geldiğinde de siyahlara dönüp bakmamak gerekiyor.

En popüler yazlık evler, bodrum ev dekorasyonu

Bodrum özellikle de Bitez tarafı, tüm evlerin sadece beyaz renklere boyanması ile ünlüdür. Şehrin bu tarzı ev dekorasyonuna da aynı şekilde yansır. Bu dekorasyon tarzları hakkında daha fazla bilgi almak için yazlık ev dekorasyon örnekleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca farklı yazlık ev dekorasyon fikirleri için de galerimize bakmayı unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir