Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Erkek bebek odası duvar kağıdı modelleri

Bebek beklediğinizi öğrendiniz o ilk anı hatırlıyor musunuz? Varlığını bildiğiniz o andan itibaren, bütün gelecek planlarını yapmaya başlayıp nasıl bir odası olacağından tutun da işi abartıp gideceği okula kadar düşünüp endişe etmeye başlamadınız mı?  Çünkü, annelik  “ Hele bir cinsiyeti belli olsun”  diyerek hazırda beklediğiniz  o süreç de geçince artık sizi kimsenin tutması mümkün değil.  Haydi o zaman; erkek bebek odası duvar kağıdı modellerine bakıyoruz!

Çocuk odası için duvar kağıdı seçmeden önce

Çocuk odası için duvar kağıdı seçmeden önce beşik, dolap ve eğer kullanacaksanız emzirme koltuğu gibi detayların renk ve modellerini netleştirmeye çalışın. Bu bir sonraki aşama olan duvarlar, halı ve perde gibi seçimleri daha rahat  yapmanıza yardımcı olurken odanın bir bütün olarak gözükmesini sağlayacaktır. Ayrıca şu sorunun cevabından da emin olmakta fayda var: Duvar kağıdı bebeğim için ne kadar sağlıklı? Bebekler için üretilmiş, kalite belgesi olan kağıtlardan tercih ettiğinizden emin olun!

Erkek bebekler için duvar kağıdı seçimi

Eskiden olsa erkek bebek dendi mi gözler hep maviye gider, seçimler de bu yönde yapılırdı.  Alışkanlıklar kolay değişmiyor tabii. O yüzden de mavi tonları hala ilk sıradaki tahtını koruyor. Ancak artık tek başına değil! Huzurlu ve sade bir ortam yaratmak için krem, mint ya da nil yeşili gibi düz renkleri tercih edebileceğiniz gibi belirleyeceğiniz bir duvarı son dönem gözdelerinden olan baskılı kağıtlar ile kombinyelebilirsiniz.  Tercihinizi desenlerin, hayvanların ya da çizgi film karakterlerinin büyük olduğu kağıtlardan yana kullanacaksanız önerimiz bunun  için tek bir duvarı kullanmanız olacak. Diğer duvarları ise bu ana kağıdı oluşturan en soft renk ile kombinlemeyi deneyin.  Böylece miniğin gözleri hem yorulmayacak hem de uzun yıllar kullanılabilecek bir  seçim yapmış olacaksınız. Kullanım süresini arttıracak bir diğer önerimiz ise suya dayanıklı duvar kağıtları olacak. Sonuç, kazan- kazan. Kar topu, puantiye ya da minik desenleri olan kağıtlar ise korkmadan tüm duvarlar için kullanılabilir.

Yine pinterest sayfalarından sonra evlerde de görmeye alıştığımız boyutlu efekteler için bebek odası 3 boyutlu duvar kağıtlarına da göz atmakta fayda var. 3 boyutlu bu kağıtlar dört duvar içinde yeni bir dünyanın kapılarını açma gücüne sahip. Küçük bir hatırlatma: 3 boyutlu kağıtlar için de tek duvarı tercih edin!

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir