Yatak Odası Dekorasyonu

En Kullanışlı Yatak Odası Başucu Lambaları

Yatak odalarının vazgeçilmez aydınlatma sistemlerinden biri olan başucu lambaları, sadece odayı aydınlatmak için değil aynı zamanda günün en güzel anlarından biri olan yatakta uyumadan önce kitap okuma zamanı için de önemlidir. En kullanışlı yatak odası başucu lambaları, sizin yatak şeklinize ve oda yapınıza bağlı olarak değişir. Şu anda herhangi bir mobilya mağazasına gittiğinizde onlarca çeşit başucu lambası görebilirsiniz. Bunlar arasından hangisi benim için uygundur, nasıl seçim yapacağım diye endişeye kapılmayın. Burada seçimi filtreleme sistemi ile yapmalısınız. Yani ilk olarak yatağınızın iki yanında komodin var mı yok mu noktasından başlayabilirsiniz. Eğer yatak kenarlarında komodinleriniz varsa size yerden uzanan değil komodin üzerine koyulabilecek bir lamba gereklidir. Komodin yüksekliğiniz ve yatak yüksekliğiniz ikinci kriter olacak lamba seçimi için. Yatağınızın yüksekliği fazla değilse ve komodin yüksekliğiniz ona uygunsa lambayı yakmak ya da söndürmek için sürekli yataktan kalkıp yeniden yatmak istemezsiniz. Bu noktada yatak yüksekliğine uygun minik başucu lambalarından seçmek gerekir. Bu ve bunun gibi bir çok kriter yatak odası başucu lambası seçiminde bizlere yardımcı olur. Siz kendi yatak ve yatak odası özelliklerinizi düşünürken biz genel olarak başucu lambası kullanımı ve yeni trendleri hakkında biraz bilgi verelim.

Yatak odası abajur modelleri ve kullanımı

Yatak odası başucu lambaları denildiğinde akla ilk gelen lamba modeli abajurlar olurdu. Oturma odası ve salonlarda da kullanılan yatak odalarının en gözde lambaları olan bu aydılatma sistemleri modern zamanların aykırı tasarımlarına yenik düştü. Metalik gri ve çelik tasarımların ön plana çıktığı, klasik tasarımların arka plana atıldığı modern yatak odası konseptlerinde dokunmatik metalik başucu lambaları bu yılın trendlerinden. Sadece dokunarak ışığı açabildiğiniz, ışığını yükseltebildiğiniz ve düşürebildiğiniz dilediğiniz zaman da ışığı kapatabildiğiniz bu lambaları farklı renk ve tasarımlarda da bulabilirsiniz. Yatak odası başucu lambaları yanında genel aydınlatma sistemleri hakkında da farklı bilgiler almak için yatak odası aydınlatma fikirleri yazımıza göz atmayı unutmayın. Bu sezonun ve gelecek sezonun yatak odası başucu lamba uygulama örneklerini de galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir